Akce v roce 2021

Výcvik nositelů dýchací techniky

V neděli 12.prosince 2021 se členové naší jednotky zúčastnili výcviku v zakouřeném prostředí v areálu ČOV Mnichovice. Akci zorganizovali místní hasiči. Děkujeme za pozvání k výcviku. Akce byla výborně připravena a naprosto věrně simulovala reálné podmínky u zásahu.

Výcvik ve vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla

V týdnu od 11. do 17.10. jsme se s dalšími kolegy z řad dobrovolných hasičů zdokonalovali ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Třešničkou na dortu byl závěrečný výcvik pod vedením hasičů Škoda Auto na novém modelu Škoda Octavia IV Hybrid.

Příměstský tábor SKC Ondřejov

V pátek 30.7.2021 nás na hasičárně navštívili děti z příměstského tábora SKC Ondřejov. Připravili jsme si pro ně pestrý dopolední program plný teorie ale i poutavých ukázek. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další setkání

Charitativní akce pro Houmr Run Benešov – Konopiště 20.6.2021

V neděli 20.6.2021 jsme ochlazovali závodníky na charitativním běhu Houmr Run pod záštitou Města Benešov na Konopišti. Kde jiní končí, my začínáme. Pořadatelé se snažili poptat sbory z okolí, ale marně. My jsme rozdělili jednotku na dvě části, jedna zůstala v pohotovosti s vozidlem Š706 CAS 25 doma a druhá zajišťovala s Tatrou 815 CA 18 tento charitativní běh. Významně nám pomohli i dorostenci.

 

Zálivka stromků 19.6.2021

Dnes, v sobotu 19.6.2021 jsme vzhledem k suchému rázu počasí zalévali stromky v okolí Turkovic, které byly vysázeny v loňském roce. Ilustrační foto.

Zálivka zeleně u pomníku padlých 16. a 17.6.2021

Na žádost Osadního Výboru Turkovice 16.6. a 17.6  provádíme intenzivní zálivku nové výsadby u pomníku padlých v Turkovicích.

 

Plnění parní lokomotivy pro České Dráhy

Dnes, v sobotu 12.6. 2021  jsme pro České Dráhy zajišťovali plnění parní lokomotivy na nádraží v Senohrabech. Využili jsme tak velký objem cisterny na naší Tatře 815 CA-18.

Den otevřených dveří na hasičárně v Turkovicích

V sobotu 5.6.2021 ve 13:30 hodin nastal po dlouhé době opět ten správný čas na akci pro veřejnost. Turkovičtí hasiči otevřeli nejen budovu místní požární zbrojnice, ale také všechny zásahové automobily, nechali nahlédnout do všech skříní i regálů a návštěvníkům ukázali praktické použití své výzbroje a výstroje.

Nešlo však jen o ukázkovou návštěvní akci, program byl, jak se na hasiče sluší a patří, založen na sportovních disciplínách, které hasiči používají při svém výcviku. Aby se mohli zapojit I ti nejmenší, upravili jsme soutěžní trať tak, aby její nástrahy zvládl opravdu každý. Sportovního zápolení se zúčastnilo 19 dětí a přidali se I někteří dospěláci. O legraci a zážitky tak nebyla nouze.

Když se o slovo přihlásila žízeň, měli jsme nachystanou sudovou limonádu a pro ty plnoleté několik variant lahvového piva. Přestávky na občerstvení mnozí využili k prohlídce modelu a projektové dokumentace stavby nové budovy zbrojnice, která nás čeká již v příštím roce.

Společně s našimi spoluobčany jsme strávili příjemné odpoledne a byli jsme velmi potěšeni velkou účastí dětí. Jejich nadšení a elán byly pro nás tou nejlepší odměnou za vynaložené úsilí při organizaci akce.