Bývalá technika v Turkovicích

Technický automobil LIAZ 101.860 TA4

Technický automobil Liaz TA4 jsme zakoupili z prostředků Sboru v roce 2015. Tento automobil nahradil Avii CAS 8. Vozidlo bylo vybaveno výkonnou elektrocentrálou poháněnou od motoru vozidla, hydraulickým navijákem a hydraulickou rukou.

Tatra 805 aliaz „Kačena“

První automobil, se kterým jsme započali obnovenou činnost v roce 1997.  Ve službě byl až do roku 2001, kdy ho nahradila Avia 31 DA 12. Oblíbená byla hlavně pro své nepřekonatelné vlastnosti v terénu.  Vyjížděla několikrát k zásahu kde byla vždy středem pozornosti.  Nakonec musela ustoupit modernizaci vozového parku.

Jedinou nevýhodou byla poměrně vysoká spotřeba paliva a nízký výkon motoru.
– motor – vzduchem chlazený osmiválec s obsahem 2500ccm
– palivo – Benzin speciál BA 90
– pohon všech kol včetně redukce

 

Ruční stříkačka tažená koňským spřežením

Tato krásná ruční stříkačka patří mezi ozdoby našeho sboru. Je v původním originálním stavu a je poměrně zachovalá. V historii byla používána k hašení požárů na vesnici a jejím okolí. Vynikala v té době svým výkonem. Byl to zlom v technice hašení, kdy se přešlo z kyblíkové metody k takovéto stříkačce.