Jdi na obsah Jdi na menu
 


Středočeský kraj podpořil opravu technických prostředků SDH Turkovice

27. 9. 2016
Středočeský kraj podpořil opravu technických prostředků SDH Turkovice
 
     V uplynulém období se  nám podařilo za přispění grantu z Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS Středočeského kraje  opravit některé dosluhující vybavení.  
     Zásadní změnou je opravené a řádně zrevidované hydraulické vyprošťovací zařízení Weber Hydraulik. Celá sada sestávající z motorové jednotky, rozpínacího válce, přímočarého válce a hydraulických nůžek potřebovala celkovou repasi a té se také dočkala. Bude zastavěna do vozidla Liaz 101.860 TA4, kde má již připraveno své místo na plně vysouvacím držáku.
     Svou opravu mají též za sebou motorvé pily - a zejména ta starší Husqarna 346, která dříve sloužila v obecních lesích. Po těžkém několikaletém provozu v těžbě sloužila též několik let u naší jednotky. Protože motor byl stíle v dobré kondici, nechali jsme pilu seřídit a vyměnit opotřebované příslušenství - spojku, řezací část a další komponenty. Nyní je opět schopna plného nasazení. U té novější se vyskytly  jen drobné závady, i ty jsme nechali odstranit.
      Opravu bez nákladů ale za to s pomocí šikovných hasičských rukou  má za sebou také naše elektrocentrála. přestože byla téměř jako nová (pořizovali jsme ji v roce 2010), nedařilo se nám ji nastartovat. Po rozebrání motorové části jsme odhalili problém - ten byl v nefunkčním ovládání klapky sytiče.  Klapku jsme upravili a ovládání seřídili, takže nyní opět může být centrála použita v ostrém provozu.
     Občas je prostě potřeba starší vybavení opravit a jsme rádi, že právě Středočeský kraj tyto opravy podpořil. Díky tomu budeme i nadále schopni být Vám, našim spoluobčanům, nablízku ku pomoci kdykoliv to bude třeba.
 
Pepík Brabec