Takto vypadaly začátky naší generace....

11. 4. 2010

Takto vypadaly začátky nové éry hasičů v Turkovicích. Psal se rok 1997 a hrstka nadšenců z řad mých vrstevníků se pokouší oprášit dobré jméno hasičů z Turkovic.

Abychom mohli dohustit pneumatiky na zásahovém autoobilu Tatra 805, odléváme z vlastního kanystru do pet láhve 1,5 litru benzínu a vyrážíme k panu Paloučkovi. Na tento benzín se stačíme otočit na kžižovatce u prodejny a "Kačena" je na suchu. Uf, to je spotřeba:-)

Obrazek

Přichází první soutěž v požárním sportu v Hrusicích a takto vypadala naše sestava:

Kdo se pozná???:-)

Obrazek

Do Hrusic jsme jeli ukázat i naší koňskou stříkačku z roku 1901 včetně koňského spřežení:

Jenda Brabec