Jdi na obsah Jdi na menu
 


Takto vypadaly začátky naší generace....

11. 4. 2010

Takto vypadaly začátky nové éry hasičů v Turkovicích. Psal se rok 1997 a hrstka nadšenců z řad mých vrstevníků se pokouší oprášit dobré jméno hasičů z Turkovic.

Abychom mohli dohustit pneumatiky na zásahovém autoobilu Tatra 805, odléváme z vlastního kanystru do pet láhve 1,5 litru benzínu a vyrážíme k panu Paloučkovi. Na tento benzín se stačíme otočit na kžižovatce u prodejny a "Kačena" je na suchu. Uf, to je spotřeba:-)

ObrazekPřichází první soutěž v požárním sportu v Hrusicích a takto vypadala naše sestava:

Kdo se pozná???:-)

ObrazekDo Hrusic jsme jeli ukázat i naší koňskou stříkačku z roku 1901 včetně koňského spřežení:

Obrazek


Jenda Brabec

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

minulost

(jirka, 14. 4. 2010 17:53)

je mi byli ucha ale rad na to spominam nemas tech fotek vic jak to vypadalo driv pred hasicarnou
jeden z hasicu

Tatra

(Pepík, 12. 4. 2010 22:48)

Jó, Kačena! To byla moje holka! Co jsme toho spolu prožili:) I já jsem se loučil s těžkým srdcem, ale musela ustoupit pokroku. Víš, Zdendo, když jedeš po státovce s 10 lidmi pod plachtou, dvanáctku za zadkem a ač zapřenej pravou nohou o brzdu co to jde a kačena jen vlídně zpomaluje - nebo když se vrátíš v 9 ráno z celonočního zásahu a přední kolo drží jen na 2 matkách, když jsi předtím jel 90 po dálnici - tak mi prostě pomalu docházelo, že kačena je buď muzejní kousek anebo musí pryč. Rozhodli jsme se pro druhou variantu - hlavně z důvodu, ktarý psal Jenda.

zdar klucíí :)

(Jano_CZ, 12. 4. 2010 22:43)

Zdravíme do Turkovic.
procházím Vaše v skutku-hezké stránky a přeji hodně zdaru z Nové Pece.Jak tak čtu Vaše znova-začátky byly taky těžké, Naše nebyli o nic lehčí. Něco málo na:
www.sdhnovapec.estranky.cz/ zdraví Vás SDH Nová Pec.
admin Jano_cz

Tatra

(Jenda, 12. 4. 2010 9:41)

Zdendo, byla to určitá etapa. Rádi na ni vzpomínáme. Chtěli jsme jezdit po soutěžích a posunout se dále a to s Kačenou nebylo dost možné. Chtěli jsme tedy koupit Avii, proto musela Kačena pryč. Kdyby byla přímo v hasičském provedení jako mají například Řehenice, tak by jsme si ji asi z historických důvodů nechali.

Jenda

Tatra

(Zdeněk Vaněk, 11. 4. 2010 22:47)

Škoda té Tatry, mohli jsme jezdit společně na srazy :-D