Jdi na obsah Jdi na menu
 


Branný den na ZŠ Ondřejov

3. 7. 2011

Branný den na ZŠ Ondřejov

Již několik let pomáháme ZŠ Ondřejov zajišťovat branný den. Jinak tomu nebylo ani letos, v úterý 28.června na starém hřišti jsme připravili pro žáky naší školy opět disciplínu tématicky zaměřenou na požární ochranu.

Letos, vzhledem k velmi pozdnímu termínu, jsme zaměřili naši disciplínu více oddechově (děti už víceméně čekaly na příchod tolik vytoužených prázdnin) a tak se více běhalo, stříkalo, kýblovalo a svůj prostor dostala i osvěžující sprcha z lafetové proudnice - to právě v okamžiku, kdy na našem stanovišti byl 2. a 8. ročník. Samozřejmě jsme nezanedbali ani prevenci a probrali s žáky školy nejdůležitější zásady pohybu ve volné přírodě.
Premiéru na této akci měla i naše sanitka (VW Transporter T4) předurčená pro účely předlékařské první pomoci a asistenční služby. Ta působila na stanovišti první pomoci jako ukázkový doplněk.
S dětmi strávený den se nám líbil a doufáme, že i oni si to s námi užili tak, jak se na 28. června sluší a patří - oddechově a v pohodě! Těšíme se za rok zase nashledanou!!!

Pepík Brabec

cimg0973.jpg

cimg0916.jpg