Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den záchranářů 2 na zámku Berchtold 13.6.

13. 6. 2013

 

     Již podruhé jsme letos zavítali na zámek Berchtold u příležitosti druhého Dne záchranářů. Společně se posádkami Policie ČR a ZZS Stč. kraje jsme ve čtvrtek 13. června 2013 našim dětem prezentovali činnost složek IZS.

     Kromě statické ukázky nemohla ani tentokrát chybět živá ukázka všech složek v akci. Osvědčená dopravní nehoda s vyproštěním zraněné osoby i tentokráte děti zaujala, obzvláště proto, že figurantkou byla jedna z jejich učitelek. My jsme navíc akci využili k nácviku na soutěže ve vyprošťování a snažili se maximálně soustředit na postup zásahu dle pravidel soutěží. Z potlesku a reakcí, které jsme zachytili, se dětem akce moc líbila a tak se  vraceli do svých domovů doslova nadšené.

     Doufáme, že i příští rok se zase na Berchtoldu budeme prezentovat společně s ostatními složkami IZS.

 

Pepík Brabec