Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den záchranářů II. na zámku Berchtold

5. 6. 2012

      Letos už podruhé jsme v úterý 5.června 2012 vyrazili zajistit Den záchranářů na Zámek Berchtold do Vidovic. I přes to, že celý den vydatně pršelo, navšívilo náš stánek za dopoledne na tři stovky dětí ze všech koutů středočeského kraje.

     Ve spolupráci se Záchrannou službou Stč. kraje a Policií ČR jsme seznamovali naše nejmenší se záchranářskou prací. Předvedli jsme jim hasičské obleky, nářadí a nástroje a ukázali v praxi, jak se některé obleky používají. Největší ohlas však byl u hasičské proudnice, kde si každý mohl vyzkoušet, jaké to je trefit se proudem vody do kuželu.

     Dětem se naše expozice  a zejména praktické ukázky moc líbily! Škoda, že letos nepřijely děti ze ZŠ v Ondřejově, pro které jsme měli domluvený volný vstup!

 

Pepík Brabec
 

 

berchtold2-2012.jpg