Jiné akce

30. 12. 2015

4. Prověřovací cvičení velitele jednotky

Ve středu 30.prosince 2015 krátce před devatenáctou hodinou provedl velitel jednotky prověřovací cvičení zaměřené na vyhlášení poplachu, činnost jednotky před výjezdem, ústroj hasiče a pohyb v zásahovém obleku. Dále byla prověřena funkčnost vozidla prvého výjezdu CAS 25 RTHP. Cvičného výjezdu se účastnilo celkem pět hasičů naší jednotky.

3. Hasičsko-záchranářské cvičení Přestavky 2015

Ve dnech 3. – 4. října 2015 se v obci Přestavlky u Čerčan a jejím okolí konal již devátý ročník hasičsko-záchranářského cvičení pro jednotky sboru dobrovolných hasičů. Tohoto cvičení se účastnila i naše výjezdová jednotka.

Cvičení bylo rozděleno na dvě části a to na vzdělávací, která probíhá v odpoledních hodinách a na noční, kde se jednotky pohybují mezi stanovišti, které představují místa událostí s nejrůznějšími typy událostí.

Za sebe mohu říci, že školení od profesionálních hasičů i záchranářů bylo pro mě velkým přínosem a odnesl jsem si odsud spousty nových vědomostí a ty staré řádně oprášil:-)

prestavlky-2.jpg

prestavlky-1.jpg

2. Oslava ukončení léta Turkovice

V sobotu 29. srpna 2015 ve 14 hodin uspořádali místní hasiči oslavu ukončení léta. Oslava probíhala přímo na hasičárně v Turkovicích. Rožnila se kýta, pilo se výborné pivko, došlo i na klobásky a podobné pochutiny. Posedět přišli hasiči, naši příznivci, další občané, kolegové z Lensedel i z Mukařova. Oslava se podle mého názoru vydařila. Vydrželo se sedět do nočních hodin. Poděkování si zaslouží zejména Jirka Srna s Karlem Haiselem, kteří byli nějvětšímy tahouny při přípravě akce.

1. Den se záchranáři zámek Berchtold Vidovice

Ve středu 27.5. byl na zámku Berchtold ve Vidovicích opět po roce uspořádán pro děti předškolního a školního věku Den se záchranáři. Na tomto dni představují dětem své vybavení zástupci policie, záchranky a hasičů. Naše jednotka zastupovala hasiče. Na našem stanovišti jsme děti zasvětili do zákulisí hasičiny od "a" do "z" a ukázali a předvedli ochranné a zásahové prostředky. Za odměnu si děti měli možnost zastříkat na terč opravdovou požární hadicí.

Letošní ročník byl opravdu náročný. Akce se účastnilo necelá pětistovka malých dětí. Děkuji Pavlíně, Veronice, Alče, Milošovi a Pepíkovi, že ze svého volného času uspořádali pestrý program pro děti a nesmím opomenout i našeho patrona Viktora, který nás přišel podpořit a udělal nám mnoho hezkých fotografií.

Odkaz na fotogalerii|: http://fotoviki.rajce.idnes.cz/Den_zachranaru_27.5.2015/

berchtold-2015-2.jpgberchtold-2015.jpg