Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oprava spojky na Liazu 2. ledna 2009

3. 1. 2009

Po nedávné výměně  motoru v našem zásahovém automobilu CAS 25 LIAZ nás začala trápit spojka - docházelo k nežádoucímu prokluzu. Po opakovaných konzultacích s odborníky a  jsme se shodli, že bude nutno oddělit převodovku od motoru tak, abychom mohli určit a odstranit pravý problém. Podařilo se nám díky panu  Zdenkovi Dvořákovi zajistit montážní kanál s hydraulickým heverem. Abychom se ke spojce dostali, tak bylo nutno zdemontovat převodovcou skříň, která váží necelých 700kg. Na dílo jsme se vrhli v pátek v sedm hodin ráno v sestavě Jirka, Karlásek, Kenny, Fanda, Pepík, Zdenek Dvořák a já. Po provedení demontáže převodovky jsme zjistili, že stávajíčí setrvačník má nerovnou přítlačnou plochu. Ještě, že ho máme náhradní. Ačkoli v Turkovicích a ještě na motoru, ale máme...:-) Měníme setrvák, spojkovou lamelu a přichází momtáž zpět. Využíváme výhod montážní jámy a opravujeme ještě pólový nástavec retarderu, seřizujeme vůli čepů řízení, měníme vadný ventil na podtlakové houkačce.  přetěsňujme výpustní šrouby na olejové vaně. Odměnou za celodenní námahu všech byla dobře provedená oprava. Kluci, díky za Vaše velké nasazení.

Velké díky patří také:

Zdenkovi Dvořákovi - za výborné zázemí

Ivanovi Svobodovi  - za odborné konzultace

A samozřejmě všem soptíkům z Turkovic, kteří se na opravě podíleli

Fotogalerie: http://www.hasiciturkovice.cz/fotoalbum/hasicska-tematika/oprava-spojky-na-liazu-2_ledna-2008

Jenda Brabec - velitel jednotky

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

2Dušan SDH Čimelice

(Jenda , 5. 1. 2009 18:33)

Ahoj Dušane, díky za uznání....:-)My jsme to auto stavěli dá se říci od šroubku, tak to není pro nás po technické stránce takový problém. Někdy je horší, že naše ruce a různé přípravky a udělátka na takové váhy jako je např. převodovka nestačí, proto jsme byli rádi, že se nám podařilo domluvit dílnu s montážní jámou a hydraulickým heverem. Zdravíme do Čimelic.

Jenda - velitel

Pochvala

(Dušan (SDH Čimelice), 5. 1. 2009 16:33)

Teda pánové klobouk dolu že si troufnete na takovouhle opravu vlastníma silama.