Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslava výročí 175. let založení ZŠ Ondřejov

12. 10. 2011

Oslava výročí 175. let založení ZŠ Ondřejov

     V sobotu 8. října 2011 se probouzím do deštivého chladného rána, ani vstávat se mi do toho nečasu nechce. Ale musím. Dnes mě čekají ukázky činnosti hasičů u zásahu před budovou ZŠ Ondřejov u příležitosti výročí jejího založení.
     Kdo přišel určitě ničeho nelitoval. Kromě bohatého programu ve škole měl totiž možnost slédnout také ukázky činnosti hasičů u zásahu s přítomností nebezpečné látky a také u vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Ukázky nám posloužily též jako výcvik, i když vzhledem k tomu, aby diváci co nejvíce viděli, jsme je přeci jen trochu upravili od skutečné reality u zásahu. Doufám, že jsme vhodně a důdtojně doplnili program oslav a těším se na další spolupráci s naší Základní školou.

Pepík Brabec
 

Kompletní fotogalerie: hasiciturkovice.rajce.idnes.cz/Ukazka_175_let_ZS_Ondrejov_8.10.2011/

 

img_6783.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Obdiv

(Jan Kotek, 12. 10. 2011 10:26)

Ahoj Jendo, musím říci, že tu hasičinu máte opravdu fakt zmáknutou. Mě se líbí, že Vy jako hasiči máte i tu sanitku. Na dobrovolné hasiče jste fakt slušně vybavený. Koukal jsem na fotkách, že máte i protichemické obleky. Fakt před Vámi smekám klobouk. Když se podívám zpět v čase jak jste začínali v podstatě od nuly s Tatrou 805 a jak jste se vypracovali na špičkovou úroveň. Je vidět, že Vás ta hasičina opravdu baví. Ještě jednou smekám v mém případě cyklistickou přilbu. Držím Vám palce. .-) S pozdravem Honza Kotek.

Re: Obdiv

(Pepík Brabec, 12. 10. 2011 21:07)

Ahoj Honzo,

osobně se sice ještě neznáme, ale myslím, že si tykat můžeme. Mimo jiné jsem taky tak trochu cyklista (i když kolo využívám spíš pro udržení fyzičky). Každopádně děkuji za uznání, těší mě, že je vidět smysl naší práce. Snažíme se být připraveni pomoci občanům v našem okolí, když se ocitnou v tísni. A taky jsem rád, že naši činnost oceňují i sponzoři, bez jejichž pochopení by se naše nápady nepodařilo zrealizovat.

Re: Re: Obdiv

(Jan Kotek, 13. 10. 2011 10:22)

Ahoj Pepo, jo jasně tykat si můžeme. Jsem pro. Jinak já cyklistiku také využívám pro zlepšení mojí fyzické kondice, ale je to pro mě i jako životní styl. Jako Vy jezdíte na motorce, tak já mám rád horské kolo. Baví mě u té cyklistiky zapisovat kilometry a cyklotrasy, údržby našich horských kol. Dokonce mám i svoje webové stránky, nebo spíš blog. Více na: http://jakorala-bike.blog.cz. Zde se dozvíš blíže o naší cyklistické činnosti. Jinak hasičina mě docela také baví. Je to sice náročná činnost, ale je to zajímavá a různorodá práce. Já jsem si dodělal v Chomutově nástavbu PO.
Zakončeno maturitní zkouškou. Já se s tím nějak neoháním, ale píšu to, aby bylo zřejmé co mám s oborem požární ochrany společného. Zde byla plná třída hasičů. Jednalo se o dálkové studium. Takže trochu vím co obnaší být hasičem. Jak říkám, Vašemu hasičskému sboru fandím. Po okolí je sice více hasičských sborů, ale Váš hasičský sbor
obdivuji nejvíce. Tak ještě jednou držím moc palce. Ps: určitě se uvidíme někde na hasičské akci. Rád jezdím na tyto akce na kole. S pozdravem Honza Kotek.