Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomoc s vyproštěním nákladního automobilu

15. 2. 2013

13. února kolem 18. hodiny byla naše jednotka požádána o pomoc s vyproštěním nákladního automobilu, který díky namrzlé vozovce sjel v katastru obce Hrusice ze srázu mimo silnici. Jelikož takto havarované vozidlo nebránilo provozu na komunikaci, nebylo naše vyprošťování klasifikováno jako zásah. Situace na místě události byla značně komplikokovaná, neboť vozovka byla namrzlá a byl problém se k havarovanému vozidlu s naším zásahovým vozidlem CAS 25 LIAZ vůbec přiblížit.  Pro vyproštění byl použit naviják. Bohužel v průběhu vyprošťování došlo k přetržení hlavního tažného lana. Nemohli jsme tedy akci zdárně dokončit. Nákladní automobil byl nakonec vyproštěn až následující den pomocí navijáku lesního traktoru.

Jenda Brabec

import-033.jpg