Jdi na obsah Jdi na menu
 


Red cross camp Písek - soustředění hasičů a záchranářů

15. 3. 2010
Během uplynulého víkendu 12. - 14. března se turkovičtí hasiči zúčastnili soustředění hasičů a záchranářů v Písku. Soustředění je vlastně metodickým zaměstnáním pro hasiče, záchranáře a ostatní složky. O co vlastně šlo? Soustředění je složeno z několika desítek modelových situací, které se v ničem neliší od skutečného zásahu a hasiči ve spolupráci se zdravotnickými záchranáři a ostatními složkami likvidují tyto události stejně, jako by šlo o skutečné zásahy. Nad počínáním všech zasahujících bdí oči zkušených komisařů, kteří po ukončení akce rozeberou se zasahujícími postup a upozorní na chyby.
Letos, stejně jako v loňském roce se většina zásahů odehrála v areálu bývalých píseckých kasáren. Celkem jsme za víkend řešili asi 10 zásahů, nejčastěji požárů, ale zasahovali jsme také například u závalu osob, u simulace zřícené budovy, nebo u dopravní nehody autobusu.
O náročnosti akce svědčí fakt, že jsme spotřebovali při likvidaci požárů 20 000 litrů vzduchu z dýchacích přístrojů. Toto množství vzduchu spotřebuje při sledování televize jeden člověk přibližně za 20 hodin..... .
Hodně jsme se naučili a přitom současně také předvedli, že víme a umíme. Odborní komisaři hodnotili naše zásahy velmi dobře a to je ten nejlepší možný výstup z tohoto soustředění. Na dobré prezentaci turkováků se podíleli strojník Jirka Srna, číslo 1 Honza Vaněk, číslo 2 Miloš Muller, číslo 3 Karel Haisl a číslo 4 Fanda Srna pod velením mé maličkosti, Pepíka Brabce. Nesmím zapomenout ani na mladičkou zdravotnickou naději Pavlínu Srnovou, která sbírala zkušenosti s urgentní medicínou v týmu mnichovických zdravotnic. Všem zúčastněným děkuji za perfekní vystupování, profesionální přístup a příkladnou disciplínu, kterou po celý víkend prokazovali.
Závěrem bych chtěl poděkovat mnichovickým hasičům za to, že vzali Páju do svých řad, struhařovským hasičům za zapůjčení náhradních lahví k dýchacím přístrojům, bez nichž bychom neměli co dýchat:) Samozřejmě patří obrovský dík pořadatelům za to, že pro nás akci připravili, komisařům za jejich hodnocení, díky němuž jsme si uvědomili některé své chyby a figurantům, bez nichž by takovéto soustředění prostě nebylo ono.

Pepík Brabec

Obrazek

Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář