Školení velitelů a strojníků Bílé Políčany

20. 2. 2010
V termínu 9.-13. února 2010 se vybraní členové naší jednotky účastnili školení velitelů a strojníků v hasičské škole v Bílých Políčanech. Toto školení je pětidenní (40 vyučovacích hodin) a musí ho dle zákona absolvovat velitelé a strojníci jednotky požární ochrany kategorie 3 a to jedenkráte za pět let.
Během školení jsme nasbírali spousty nových a zajímavých poznatků, které se nám při naší záchranářské práci budou určitě hodit. Lektory byli ostřílení borci s mnohaletými zkušenostmi. Svým výkladem dokázali zaujmout po celý den výuky. Strojníci si vyzkoušeli mnoho cvičení v praxi s vodou. Závěrem školení byl písemný test. Dále strojníci prováděli praktickou zkoušku a velitelé zkoušku ústní. Všichni naši členové - Pepík Brabec, Fanda Srna, Jenda Brabec jako velitelé a Miloš Muller s Josef Brabec senior úspěšně tento kurz absolvovali. Gratulujeme.
Jmenovaní byli na kurzu ze svého volného času  nebo dovolené,  ušetřili tak značné prostředky z rozpočtu obce, za což jim patří nemalé díky.

Jenda Brabec

Fotogalerie: