Jdi na obsah Jdi na menu
 


Středočeský kraj podporuje výcvik turkovických hasičů

24. 3. 2015

V roce 2014 jsme absolvovali řadu školení a zejména praktické výcviky v nejrůznějších situacích, se kterými se můžeme setkat u zásahů hasičských jednotek. Bylo toho opravdu hodně - počínaje výcvikem k zásahům u dopravních nehod, výcvikem prací ve výškách, na vodě a dokonce i záchranu na ledu a v neposlední řadě jsme trénovali situace s použitím dýchací techniky ať už v polygonech, při silových soutěžích a nebo i v podmínkách reálného zásahu.

     Časově byl loňský výcvik opravdu náročný, poděkování proto patří našim rodinám za trpělivost s častými absencemi nás, hasičů, mimo své domovy. Rovněž finančně se nejednalo o zanedbatelnou položku a proto jsme rádi přijali grant ve výši 50 000 Kč  z fondu IZS Středočeského kraje, díky němuž se podařilo výcvik zrealizovat v celé jeho šíři.

     Získané dovednosti a nabyté zkušenosti jsme připraveni 24 hodin 7 dní v týdnu použít pro kohokoliv, kdo se ocitne v tísni. Věříme však, že se s Vámi budeme setkávat při příjemnějších příležitostech, například 30.dubna na pálení čarodějnic.

 

Pepík Brabec

img_1072.jpg047-kopie.jpgmiw_8533.jpg111.jpg092.jpg