Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěže v roce 2008

29. 1. 2008

Trénink 27.4.2008 Ondřejov

27.04.2008

V sobotu 27. dubna jsme měli trénink sportovního družstva v požárním útoku. Zde se s Vámi podělím o pár foteček a videí ze zmíněné akce.

Spoje

 

 

Spoje 2

 

Pokus 2

 

  
Soustředění sportovního družstva 2008 Rataje
11.05.2008

Zmíněné soustředění pořádáme opakovaně již několik let. Zdokonalujeme zde disciplínu požární útok a také prohlubujeme vztahy v našem kolektivu. Díky vstřícnosti majitele kempu přímo u řeky  v Ratajích nad Sázavou zde máme dostatek prostoru pro trénink.

Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčasněným: Pepíkovi, Kenymu, Románkovi,Dominice, Marťasovi, Zuzce,Vaškovi,  Sněhovi a Fandovi za jejich přístup k tréninku i ostatním aktivitám.

Dovolím si říci, že díky kázni a nasazení jsme hodně detailů doladili a po celý víkend zde panovala moc prima atmosféra.

Jenda Brabec

Zde máte možnost vidět náš jeden z povedených pokusů a v druhém videu část oblíbené rozcvičky. Samozřejmě přikládám fotogalerii.

 

 Top pokus......

Oblíbená rozcvička.....:-)

 

A fotečky.......

http://www.hasiciturkovice.cz/fotoalbum/souteze/soustredeni-sportovniho-druzstva-rataje-2008

 
                                                                                                                                         Oksková soutěž na Barochově - krátké ohlédnutí
18.05.2008

V sobotu 17.května 2008 proběhla na Barochově soutěž okrsku č.4. Soutěž pořádaly hasiči z Řehenic. Za sebe mohu říci, že se tohoto úkolu zhostily na výbornou. Občerstvení , rozhodčí i trať - prostě výborně zajištěné. A za to jim patří díky. Poděkování také patrí hasičům z Pyšel, kteří zajišťovali se svojí CAS 32 T148 přísun vody pro soutěžící družstva.

Tohoto klání se účastnila  družstva a to SDH Řehenice A, SDH Řehenice B a SDH Turkovice.Soutěžilo se v discíplíně požární útok. Každé družstvo mělo dva pokusy. Díky vlhké trávě to neměli soutěžící vůbec jednoduché a vítěz nebyl jistý do poslední chvíle.Nakonec vyhrálo s časem 29,7 družstvo z Turkovic.

Na závěr se mimo soutěž běhaly pro spestření programu paralelní útoky, které získaly mezi soutěžícími i diváky velký ohlas.

Sotěž měla po celou dobu pohodovou a přátelskou atmosféru, pouze je škoda že se jí neúčasnilo více sborů.

Fotogalerie: http://www.hasiciturkovice.cz/fotoalbum/souteze/okrsek--17_5_-2008-barochov

Zde máte možnost vidět vítězný pokus:

Jenda Brabec

 
                                                                                                                                                                                                                        Okresní soutěž v požárním sportu 31.5.2008 Šestajovice
04.06.2008

Ve zmíněnou sobotu proběhla v Šestajovicích okresní soutěž v požárním sportu.Soutěžilo se v disciplínách 100 metrů překážek a v požárním útoku. Jednotka z Turkovic startovala v kategorii muži mladší. Po disciplíně 100 metrů překážek jsme zaujímali průběžnoiu vedoucí pozici z devíti startujících družstev. Požární útok jsme také zaběhli s relativně dobrým časem 30s, ale pokus byl  nakonec neplatný díky špatně namontovanému koši.

Konečné pořadí v kategorii Muži mladší: 1. Řehenice, 2. Senohraby, 3. Říčany

Fotogalerii a podrobný konentář bude následovat. 

Jenda Brabec

Pepa na stovce: http://www.stream.cz/video/88831-pepik-na-stovce

Jenda na stovce: http://www.stream.cz/video/88842-jenda-na-stovce

Keny na stovce: http://www.stream.cz/video/89089-keny-na-stovce

Marťas na stovce: http://www.stream.cz/video/89097-martas-na-stovce

Náš útok: 

 
Železný hasič TFA 14.6.2008 Senohraby
15.06.2008

V sobotu 14. června 2008 se naše jednotka účastnila oslav 110. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Senohrabech. V rámci oslav byla na místě pořádána soutěž "Železný hasič" dle mezinárodních pravidel TFA. Za SDH Turkovice startovali: Honza Vaněk, Jirka Srna , Jenda Brabec a Pepík Brabec. Soutěž je díky svým disciplínám nadměrně fyzicky náročná a proto si dovolím říci, že Železným hasičem je každý, kdo ji zdárně dokončí. Včem soutěž spočívá? Soutěží se po jednom a to následovně:

Rozvinutí dvou proudů "B" do vzdálenosti 35 metrů, překonání tří-metrové výškové překážky  , dále vytažení na laně dvou hadic "B" a spuštění na zem, na silovém trenažéru pomocí železné palice přemístit předmět o hmotnosti 70kg o 150cm, uchopit dva plastové kanystry a překonat s nimi slalomovou překážkovou dráhu a poslední třešničkou je uchopení figuríny o hmotnosti 75kg pomocí Raitekova úchopu a odnést 30 metrů po zpátku do cíle.

Grafické znázornění disciplín:

http://www.hasiciturkovice.estranky.cz/archiv/uploaded/15

Vyčerpaní byli snad všichni, kteří tuto disciplínu absolvovali. A jak jsme dopadli? 

V kategorii družstev :.....1. místo!!!

V kategorii jednotlivci:

- Jenda Brabec ...............1.místo

- Pepa Brabec .................2.místo

- Jirka Srna .....................6.místo

- Honza Vaněk................13.místo

GRATULUJI!!!

Zde přináším krátký záznam pokusu Jirky Srny:

 

 

Senohrabští hasiči připravili opravdu pestrý a bohatý program. Dovolil bych si za vše dále jmenovat: dětská soutěž v disciplínách štafeta a požární útok,vystoupení mažoretek, ukázky historické a současné techniky, ukázka záchranné služby, výborné občerstvení.

Tímto hasičům ze Senohrab děkuji za krásné odpoledne.

Fotogalerie: http://www.hasiciturkovice.cz/fotoalbum/souteze/zelezny-hasic-tfa-14_6_2008-senohraby

 

Jenda Brabec - velitel jednotky

 
Memoriál Jirky Kulhánka v Ondřejově a CAS 25 LIAZ SDH Struhařov
25.08.2008

V Sobotu 23.srpna se naše jednotka účastnila hned dvou akcí.

Tou prvou byl memoriál Jirky Kulhánka v Ondřejově. Soutěží se v požárním útoku. Na startovní listině byla tato družstva mužů : SDH Turkovice, SDH Ondřejov, SDH Třemblaty, 2x SDH Řehenice, SDH Lensedly a SDH Říčany a SDH Zvánovice. Za družstva žen: SDH Řehenice a SDH Ondřejov.

Soutěž se odehrávala v prima atmosféře a konečné pořadí vypadalo následovně:

Muži: 1.místo Turkovice, 2.místoŘehenice(2), 3.místoŘehenice(1)

Ženy: 1.místo Řehenice, 2.místoOndřejov

Zde se Můžete podívat na náš méně povedený pokus:

 

Druhou akcí které jsme se v sobotu účastnili bylo slavnostní uvedení do provozu  zásahového pozidla CAS 25 Liaz po rekonstrukci SDH Struhařov. Kluci - kolegové ze Struhařova odpracovali na tomto vozidle více než 800 brigádnických hodin a celková cena vozidla se vyšplhala na 1200000Kč.

Gratulujeme a zároveň moc chválíme. Zrekonstruovaná CAS je v obdivuhodném stavu!!!

Jenda Brabec

Soutěž výjezdových jednotek Mukařov 2008

13.09.2008

V sobotu 13.září se naše jednotka účastnila soutěže zaměřené na odbornou přípravu. Pořádajícím sborem byl jako již po několikáté  SDH Mukařov.

Soutěžilo se v následujících disciplínách:

Témata praktického výcviku a místo plnění:
1. Mukařov – Pořadová příprava
2. Mukařov(cestou směrem na Žernovku) – Nebezpečné látky
3. Mukařov(cestou směrem na Žernovku) – Komunikace,
4. Žernovka(lom) – Ejektor
5. Doubek – Zdravověda(zaměření na autonehodu)
6. Babice – Práce a znalosti strojníka
7. Březí – Požární útok do kopce(v lese)
8. Mukařov – Za tři rohy „Záchrana osoby“ – Příjezd dle příkazu k jízdě!

Naše Jednotka obsadilo 9. místo z celkově 15. starovních družstev. Výsledek to není zrovna chválihodný, ale i tak všem klukům, kteří za naši jednotku  v Mukařově bojovali děkuji a smekám. Přípravu a vlastní soutěž absolvovali bez velitele a jeho zástupce.

Jenda Brabec

Hrdinové z Dolínku - nově výsledková listina

30.10.2008

V sobotu 25.10 a v neděli 26.10. 2008 se turkovičtí hasiči zúčastnili tradiční Noční soutěže v Dolínku u Odoleny Vody. Soutěž pořádají místní hasiči a spočívá v absolvování 18 disciplín, které jsou imitacemi událostí, se kterými se hasič může u zásahu setkat. Soutěž je velmi náročná, začíná v sobotu od 13:00 odpolední částí a pokračuje od 19:00 noční trasou.Noční trasa trvá přibližně 6 hodin a během ní si několikrát sáhnou hasiči až na dno svých sil. Posuďte sami - jednou z disciplín je třeba požární útok na 200 metrů (což je 10 hadic!), nebo vyhledání tlakové láhve v zakouřeném sklepě, kde je viditelnost pouze na 20 cm a není zde žádná přístupová cesta, nebo třeba zrychlený přesun - běh cca. 1500 metrů a cca. 2x 200m se překonává rybník na lodi. Zajímavými disciplínami je překonání betonových stěn silážních jam pomocí žebříku, útok v mlze, čerpání studny ejektorem ale také sušení hadic nebo tzv. "Orlík" - přenesení sudu s nebezpečnou látkou a raněného na vzdálenost 500 m.
A jak se nám dařilo? Zpočátku jsme udělali ve dvou disciplínách dvě hrubé chyby, které i přes mohutný finiš v závěru nás stály umístění "na beně". Skončili jsme na čtvrtém místě v konkurenci 23 družstev. Výsledek sice prozradí hodně, ale u tohoto typu soutěže jsou mnohem důležitější zkušenosti, které jsme nabyli a také to, že tato soutěž je současně ideálním tréninkem fyzické zdatnosti i psychické odolnosti hasičů. Důležité je také to, že turkováci do každé disciplíny nastupovali s maximálním nasazením a týmovým duchem a ani počáteční nezdar je nesrazil na kolena.

Pepík Brabec

Výsledková listina: /file/39/vysledkova-noc-2008-verejna.xls

Fotogalerie: http://www.hasiciturkovice.cz/fotoalbum/souteze/dolinek-25_rijna-2008/1002

Obrazek