Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodovod v Turkovicích aktuality a důležité informace

30. 11. 2009

Vážení spoluobčané,

ve středu 25.listopadu proběhla v turkovické hasičárně schůzka za účasti starosty obce Ondřejova, kde hlavním tématem byla realizace podružných vodovodních řadů v Turkovicích.

Kdo se nemohl na uvedenou schůzku dostavit a má zájem o informace ohledně vodovodu má možnost účastnit se ještě jednoho kola a to v Ondřejově viz odkaz:

/file/56/plakat-schuzka-vodovod.pdf

Starosta informoval o naprojektovaných řadech v lokalitách Turkovic. V příloze máte možnost vidět konkrétní situace:

/file/54/vodovod-tu-situace.pdf

Pokusil bych se v krátkosti  shrnout situaci kolem vodovodu.

Svazek obcí regionu jih, jejíž členem je i obec Ondřejov buduje páteřní síť vodovodu vedoucí z Brtnice u Velkých Popovic(přivaděč Želivka) přes Struhařov, Třeblaty do Ondřejova, dále pak do Turkovic a Lensedel. Konkrétně v obci Turkovice by se mohla voda odebírat z páteřního řadu koncem roku 2010. Nemovitosti sousedící přímo s uvedeným řadem se budou moci připojit ihned po té. Projekty na jednotlivé přípojky se již realizují.

Aby bylo možno připojit i objekty vzdálenější od hlavního řadu, byly zpracovány jednotlivé projekty pro více osazené lokality a to:

1. Větev v silnici z křižovatky směrem na Senohraby

2. Náves

3. Procházkov(směr Lensedly nad silnicí) a Caltov( přípojka pro Jirku a Danu Caltovi a Kolářovi)

4. Bartolomějov(směr Lensedly pod silnicí)

5. Brabčákov ( parcely  v horní časti Turkovic směrem na Ondřejov) a Kvapilov ( přípojka pro Kvapilovi)

Vodovodní řady se vzhledem k finanční náročnosti budou realizovat postupně a to podle klíče, kdy se bude brát v úvahu výše nákladů na jednu přípojkuv danné lokalitě.V tuto chvíli je důležité Vaše závažné vyjádření o tom, zda se na podružný řad připojíte. Cena vlastní přípojky se pohybuje kolem 20000,-v závislosti na konkrétní situaci. Co se týče připojovacího poplatku, tak ten je v tuto chvíli pro obyvatele sousedící přímo s páteřním řadem nulová , pro ostatní je dobrovolná. Její výší může dotyčný zvýšit prioritu pro budování řadu v jeho lokalitě. Tento systém není však dle mého názoru správný, na základě podnětu dalších občanů jednám se starostou o jeho změně a to v modelu, že přiměřenému jednotnému připojovacímu poplatku budou podléhat všechny přípojky včetně hlavní páteře. Důchodce bych z připojovacího poplatku však vyjmul.

V tuto chvíli koluje mezi Vámi pět formulářů (pro každý podružný řad), kde máte možnost závazně podepsat zájem o připojení na vodovod. Prosím o vyplnění a předání Vašemu sousedovi a naposledy odevzdat mně.

Za osadní výbor Turkovice

Jan Brabec

Průvodní dopis starosty: /file/55/dopis-k-dotazniku.pdf

V případě dotazů mě můžete kontaktovat na emailu: brabec.jenda@seznam.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář