Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásahy v roce 2018 "Nový zásah!"

28. 6. 2018

 

4. Praha - Palackého most - taktické cvičení

V pátek 1.června 2018 v 9:00 se naše jednotka účastnila poskytla technickou pomoc v rámci taktického cvičení Hasičská Fontána Praha 2018. Postupovali jsme dle plánu cvičení a dle pokynů velitele úseku Palackého most p. Martina Legnera. Obsluhovali jsme 2 vodní proudy C napájené od čerpadla Hydrosub 2000 Somati.

asc_4971-1-.jpg

 

3. Turkovice - technická pomoc na žádost starosty obce

V sobotu 7.dubna 2018 v 7:45 naše jednotka na žádost starosty obce provedla spláchnutí místních komunikací v obci Turkovice. Dále jsme pořezali náletové dřeviny v ulici Ke šmejkalce a provedli úklid veřejných prostor okolo autobusových zastávek. Vzhledem k déletrvajícímu zásahu jsme též zajistili občerstvení pro zasahující hasiče.

 

2. Poddubí - požár hotelu - II.stupeň poplachu

Ve čtvrtek 25.ledna ve 1:57 nás KOPIS vyslal k likvidaci požáru Hotelu Čihák v Poddubí. Při příjezdu na místo zásahu jsme zjistili požár objektu hotelu v plném rozsahu a okamžitě jsme požádali o posilové jednotky. Zásah jsme zahájili průzkumem, na místě již byla hlídka PČR, která informovala, že se v objektu nenachází žádné osoby. Zajistili jsme objekt - v době příjezdu byl již trvale odpojen od IS. Zásah jsme zahájili ve spolupráci s JSDHo Lensedly - vytvořili jsme dopravní vedení a 1 proud C a prováděli hasební práce ze severní strany objektu. Připravili jsme 1 proud C pro zásah zevnitř objektu a předali místo zásahu veliteli jednotky HZS. Dále jsme se podíleli na hasebních a likvidačních pracech, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska. Po přestavění techniky na místě zásahu jsme prováděli dálkovou dopravu vody z řeky Sázavy na požářiště a zajišťovali nepřetržité zásobení všech útočných proudů vč. plošiny a žebříku. Po celou dobu zásahu v nočních hodinách jsme osvětlovali požářiště. Pokud bylo třeba, pracovali jsme v izolačních dýchacích přístrojích. Po úplné likvidaci požáru jsme se na pokyn velitele zásahu vrátili na základnu.

img_20180125_023535.jpg

1. Lensedly - požár chaty

V sobotu 6.ledna nás ve 23:21 hod KOPIS vyslal k likvidaci požáru chaty v obci Lensedly. K objektu nevede přístupová cesta, při příjezdu jsme měli problém dojet přes rozblácenou louku, nakonec se to na druhý pokus podařilo. Na místo jsme dorazili jako 2. jednotka za místní JSDHo Lensedly, provedli jsme zajištění objektu - odpojení elektřiny, dále průzkum uvnitř objektu - vyvedli jsme 1 osobu a dále se podíleli na hasebních pracech a rozebírání konstrukcí. Vyčistili jsme krb od žhavého popela. Spolupracovali jsme na lokalizaci a likvidaci dle pokynů velitele zásahu. Po celou dobu zásahu jsme vzhledem k zakouření používali izolační dýchací přístroje. K návratu na základnu jsme vzhledem k blátivému terénu a svažité orientaci pozemku, přes který vede přístup k objektu, museli využít vytažení CAS 25 traktorem , který zajistila JSDHo Lensedly a který pomáhal vyprošťovat na místě techniku všech složek IZS.