Den otevřených dveří na hasičárně v Turkovicích

V sobotu 5.6.2021 ve 13:30 hodin nastal po dlouhé době opět ten správný čas na akci pro veřejnost. Turkovičtí hasiči otevřeli nejen budovu místní požární zbrojnice, ale také všechny zásahové automobily, nechali nahlédnout do všech skříní i regálů a návštěvníkům ukázali praktické použití své výzbroje a výstroje.

Nešlo však jen o ukázkovou návštěvní akci, program byl, jak se na hasiče sluší a patří, založen na sportovních disciplínách, které hasiči používají při svém výcviku. Aby se mohli zapojit I ti nejmenší, upravili jsme soutěžní trať tak, aby její nástrahy zvládl opravdu každý. Sportovního zápolení se zúčastnilo 19 dětí a přidali se I někteří dospěláci. O legraci a zážitky tak nebyla nouze.

Když se o slovo přihlásila žízeň, měli jsme nachystanou sudovou limonádu a pro ty plnoleté několik variant lahvového piva. Přestávky na občerstvení mnozí využili k prohlídce modelu a projektové dokumentace stavby nové budovy zbrojnice, která nás čeká již v příštím roce.

Společně s našimi spoluobčany jsme strávili příjemné odpoledne a byli jsme velmi potěšeni velkou účastí dětí. Jejich nadšení a elán byly pro nás tou nejlepší odměnou za vynaložené úsilí při organizaci akce.