Jiné akce v roce 2014

Ukázky při příležitosti oslav 105. výročí založení SDH Čtyřkoly

25. 6. 2014

V sobotu 21.6. 2014 u příležitosti oslav 105. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Čtyřkoly, byla naše jednotka požádána o ukázku záchrany zraněné osoby, která uvízla v řece a o ukázku zásahu vyproštění osoby z havarovaného vozidla.

Na oslavě panovala příjemná atmosféra doplněná o další ukázy mažoretek, teakwonda a dalších.

Kurz Vyprošťování osob z havarovaných vozidel

25. 5. 2014

V termínu 19.-23.5. 2014 pět členů hasičské výjezdové jednotky úspěšně absolvovalo čtyřicetihodinový kurz Vyprošťování osob z havarovaných vozidel, který byl zakončen složením závěrečné zkoušky. Kurz probíhal v Ústřední hasičské škole Bílé Políčany nedaleko Hořic v podkrkonoší.
Úspěšné absolvování tohoto kurzu 50-ti% členů  výjezdové jednotky je jednou z hlavních podmínek, abychom mohli zasahovat u dopravních nehod.
Kurz byl hrazen z dotace, kterou získal náš sbor z dotace hejtmana středočeského kraje. Všichni členové obětovali vlastní dovolenou. Za což jim patří veliké díky.

Jedná se tyto členy:

Jiří Srna, Miloš Muller, Karel Haisl, Josef Brabec a Jan Brabec

Oprava diferenciálu na Š706 CAS 25

21. 4. 2014

Zásah z minulého pátku si budeme pamatovat hodně dlouho. Nebyl nikterak zvláště zajímavý po hasičské stránce, ale za to došlo k zásadní poruše na našem zásahovém autě Š706 CAS 25. Odporoučel se nám totiž zadní diferenciál. Z kopcovitého terénu jsme se tak dokázali dostat zpátky domů jen za pomoci předního náhonu a kolegů z Ondřejova.

Jedna z mála nedotknutých součástí našeho auta už také vzala za své…. Diferák jsme teda ještě nedělali….. Všechno je hold jednou poprvé:-)

Po 14-ti hodinové operaci je  opět naše CAS 25 akceschopná a to zásluhou party hasičů a nezištné pomoci p. Vávry.