Jiné akce v roce 2015

Jiné akce

30. 12. 2015

4. Prověřovací cvičení velitele jednotky

Ve středu 30.prosince 2015 krátce před devatenáctou hodinou provedl velitel jednotky prověřovací cvičení zaměřené na vyhlášení poplachu, činnost jednotky před výjezdem, ústroj hasiče a pohyb v zásahovém obleku. Dále byla prověřena funkčnost vozidla prvého výjezdu CAS 25 RTHP. Cvičného výjezdu se účastnilo celkem pět hasičů naší jednotky.

3. Hasičsko-záchranářské cvičení Přestavky 2015

Ve dnech 3. – 4. října 2015 se v obci Přestavlky u Čerčan a jejím okolí konal již devátý ročník hasičsko-záchranářského cvičení pro jednotky sboru dobrovolných hasičů. Tohoto cvičení se účastnila i naše výjezdová jednotka.

Cvičení bylo rozděleno na dvě části a to na vzdělávací, která probíhá v odpoledních hodinách a na noční, kde se jednotky pohybují mezi stanovišti, které představují místa událostí s nejrůznějšími typy událostí.

Za sebe mohu říci, že školení od profesionálních hasičů i záchranářů bylo pro mě velkým přínosem a odnesl jsem si odsud spousty nových vědomostí a ty staré řádně oprášil:-)

prestavlky-2.jpg

prestavlky-1.jpg

2. Oslava ukončení léta Turkovice

V sobotu 29. srpna 2015 ve 14 hodin uspořádali místní hasiči oslavu ukončení léta. Oslava probíhala přímo na hasičárně v Turkovicích. Rožnila se kýta, pilo se výborné pivko, došlo i na klobásky a podobné pochutiny. Posedět přišli hasiči, naši příznivci, další občané, kolegové z Lensedel i z Mukařova. Oslava se podle mého názoru vydařila. Vydrželo se sedět do nočních hodin. Poděkování si zaslouží zejména Jirka Srna s Karlem Haiselem, kteří byli nějvětšímy tahouny při přípravě akce.

1. Den se záchranáři zámek Berchtold Vidovice

Ve středu 27.5. byl na zámku Berchtold ve Vidovicích opět po roce uspořádán pro děti předškolního a školního věku Den se záchranáři. Na tomto dni představují dětem své vybavení zástupci policie, záchranky a hasičů. Naše jednotka zastupovala hasiče. Na našem stanovišti jsme děti zasvětili do zákulisí hasičiny od „a“ do „z“ a ukázali a předvedli ochranné a zásahové prostředky. Za odměnu si děti měli možnost zastříkat na terč opravdovou požární hadicí.

Letošní ročník byl opravdu náročný. Akce se účastnilo necelá pětistovka malých dětí. Děkuji Pavlíně, Veronice, Alče, Milošovi a Pepíkovi, že ze svého volného času uspořádali pestrý program pro děti a nesmím opomenout i našeho patrona Viktora, který nás přišel podpořit a udělal nám mnoho hezkých fotografií.

berchtold-2015-2.jpgberchtold-2015.jpg

Školení strojníků a velitelů 11.4., 12.4., 25.4. a 26.4.

28. 4. 2015

     V uvedených termínech absolvovali naši strojníci a velitelé pravidelné povinné školení na stanici HZS v Říčanech.  Kromě spousty nových informací o trendech v hašení,  opakování  znalostí a dovedností a novinek na poli legislativy jsme byli svědky několika výjezdů profesionálních hasičů. Inu, bylo vidět, že v Říčanech se profíci rozhodně nenudí.

Ukázka zásahu na MMČR ve vyprošťování v Milevsku

17. 4. 2015

     V předvečer Mezinárodního Mistrovství ČR ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel jsme předvedli  v rámci kulturního večera přítomným návštěvníkům ve spolupráci s jednotkou Hradec Králové – Plačice ukázku vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Naším úkolem byla simulace činnosti ZZS.  Provedli jsme ošetření třech raněných osob a 1 osobu jsme transportovali k ošetření do zdravotnického zařízení – vše samozřejmě jen „cvičně“.  Ukázku zajišťovali Pavlína Srnová, Veronika Löblová a Pepík Brabec.

Středočeský kraj podporuje výcvik turkovických hasičů

24. 3. 2015

V roce 2014 jsme absolvovali řadu školení a zejména praktické výcviky v nejrůznějších situacích, se kterými se můžeme setkat u zásahů hasičských jednotek. Bylo toho opravdu hodně – počínaje výcvikem k zásahům u dopravních nehod, výcvikem prací ve výškách, na vodě a dokonce i záchranu na ledu a v neposlední řadě jsme trénovali situace s použitím dýchací techniky ať už v polygonech, při silových soutěžích a nebo i v podmínkách reálného zásahu.

Časově byl loňský výcvik opravdu náročný, poděkování proto patří našim rodinám za trpělivost s častými absencemi nás, hasičů, mimo své domovy. Rovněž finančně se nejednalo o zanedbatelnou položku a proto jsme rádi přijali grant ve výši 50 000 Kč  z fondu IZS Středočeského kraje, díky němuž se podařilo výcvik zrealizovat v celé jeho šíři.

Získané dovednosti a nabyté zkušenosti jsme připraveni 24 hodin 7 dní v týdnu použít pro kohokoliv, kdo se ocitne v tísni. Věříme však, že se s Vámi budeme setkávat při příjemnějších příležitostech, například 30.dubna na pálení čarodějnic.

img_1072.jpg047-kopie.jpgmiw_8533.jpg111.jpg092.jpg

Cvičení nositelů DT v polygonu

19. 3. 2015

Ve sředu 18. března část naší výjezdové jednotky Pepík, Karlos, Jenda a Verča z SDH Doubek absolvovali výcvik nositelů dýchací techniky v polygonu v HZS Metro v Praze Hostivaři.

Zdokonalili jsme se v orientaci v zakouřeném a stísněném prostoru, práci ve dvojici a v neposlední řadě si ověřili svoji fyzickou kondici.

Děkujeme kolegům z HZS metro, že nám umožnili tento polygon navštívit.