Soutěže v roce 2009

Obrazek

24.-25.října 2009 Memoriál Bédy Černého Dolínek 2009

Předposlední říjnový víkend probíhala tradičně  v Dolínku u Odoleny Vody noční soutěž hasičských jednotek Tato soutěž je zaměřena na týmovou spolupráci, fyzickou připravenost a samozřejmě i na znalosti bojového řádu a zručnost každého ze soutěžících.  O tom že je tento memoriál fyzicky náročný není pochyb. Vždyť se začíná v sobotu kolem druhé hodiny odpolední a končí se v neděli  sedm hodin ráno.

Soutěži jsme věnovali přípravu, kterou se nám z větší části povedlo zúročit.Jak se nám dařilo? Z osmnácti startujících družstev jsme obsadili druhé místo. Pochvala klukům z jednotky za bojové a týmové nasazení během celé soutěže.

3.října 2009 Soutěž výjezdových jednotek Přestavlky

V sobotu 3.října jsme se účastnili soutěže zaměřené na výjezdové jednotky v Přestavlkách u Benešova. Celá akce začínala v odpoledních hodinách, kdy byl program zaměřen na zdravotní přípravu pod vedením profesionálních záchranářů. Soutěžilo se až do nedělního rána. Na jednotlivých stanovištích na soutěžící jednotky byly připraveny simulace skutečných krizových událostí.

A jak jsme dopadli: 7. místo z 16ti startujících družstev – žádná sláva, musíme se z provedených chyb ponaučit .

Kolegové z Lensedel obsadili 1.místo – Gratulujeme.

19.září 2009 Běh do svatohorských schodů Příbram

V sosotu se tři dvojice z naší jednotky Pepík Brabec s Honzou Vaňkem, Jana Dvořáková s Milošem Mullerem a Libor Šimánek s Honzou Brabcem účastnili druhého ročníku běhu do svatohorských schodů v Příbrami. Jenom pro orientaci: závod se běží ve dvojici, úkolem závodníků je zdolat s dýchacím přístrojem na zádech, zásahové přilbě a v těžké obuvi 356 schodů, uběhnout celkem 560 metrů a při tom překonat výškový rozdíl 80 metrů. A to se ještě běží část tratě dvěmi hadicemi C a proudnicí a za běhu provádí jejich spojení. Závod je to skutečně náročný, člověk si sáhne téměř na hranici svých sil. Místo soutěže se nacházelo v krásném prostředí Svaté Hory a po celou dobu soutěže panovala prima atmosféra. Na startu bylo celkem 35 dvojic.

A jak jsme dopadli?   3.místo: Libor Šimánek a Honza Brabec

                                  6.místo: Honza Vaněk a Pepík Brabec

                                  27.místo:Jana Dvořáková a Miloš Muller

Gratulujeme!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

12.září Soutěž výjezdových jednotek Mukařov 2009

I v letošním roce se naše jednotka účastnila soutěže výjezdových jednotek Mukařov 2009 zaměřenou na odbornou přípravu. Řada disciplín dosáhla pozitivních změn oproti letům předchozím. Zde bych si dovolil jmenovat zdravovědu, vypisování dílčí zprávy dle reálného zásahu  nebo jízda zručnosti pro strojníky, či nebezpečné látky a podobně. Bylo to díky odborníkům ze Záchranky a Kolegům z HZS. Nebylo ale vše pozitivní. Na disciplíně útok do kopce jsme tamního rozhodčího (kolega hasič z HZS) rozhodili našim nasazením tak, že při hodnocení připomínal spíše důležitého neználka než odborníka na svém místě.

Co se mi ale na soutěži vůbec nelíbilo bylo to, že při závěrečném nástupu bylo naší jednotce sděleno, že bude hodnocena mimo soutěž díky pozdě podané přihlášce. Toto považu za nekorektní a nepřípustné jednání ze strany pořadatele soutěže. O tom, že naše jednotka pojede mimo soutěž, jsme měli býti informováni před zahájením soutěže a bylo by na nás, jak pak vše zhodnotíme a budeme postupovat. Celkově bychom obsadily páté místo z necelých dvaceti startujících družstev. Přípravě  na soutěž jsme věnovali volný čas, během soutěže jsme si počínali dobře a s nasazením .O to mě to mrzí více. Okresní funkcionáři by se měli zamyslet nad svými výroky!

Fotky z klání ani nepřikládám. Jsem znechucen závěrem soutěže.

Jenda Brabec – velitel jednotky

22.srpna Memoriál Josefa Steinningera Barochov

V sobotu 22.srpna 2009 se konal  Memoriál Josefa Steiningera tradičně na Barochově Soutěžilo se v požárním útoku a to ve dvou pokusech . Prvý pokus tradiční dle pravidel požárního sportu a ve druhém si každý z družstva losoval svůj post při pokusu. Soutěž se nesla v moc prima atmosféře.

Výsledky muži mladší:: 1. Turkovice, 2.Mrač, 3. Lensedly

Obrazek

Obrazek

15.srpna Memoriál Jirky Kulhánka Ondřejov

V sobotu 15.srpna 2009 se konal Memoriál Jirky Kulhánka v Ondřejově. Soutěžilo se v požárním útoku a to ve dvou pokusech . Prvý pokus byl  tradiční dle pravidel požárního sportu a druhý pořadatelé okořenili během přes kladinu a pitím nealkoholického piva na čas.

Naše družstvo  prvý pokus nedokončilo z důvodu špatně namontovaného sacího koše. V druhém pokuse jsme byli nejlepší . Celkově jsme obsadili šesté místo.

Pořadí 1.Průhonice, 2.Lensedly, 3.Říčany

Obrazek

Obrazek

9.srpna 7.kolo brdské ligy

V neděli 9.srpna se naše sportovní družstvo vyrazilo poměřit síly na 7. kolo brdské ligy v Prostřední Lhotě u Chotilska. Jedná se o sérii soutěží v požárním útoku dle specifických pravidel. Účastnili jsme se tohoto podniku poprvé a hned se nám zalíbilo díky pravidlům a úžasné atmosféře. Sice se nám nedařilo podle představ a do tzv. play off  jsme se nedostali, ale nevadí, máme o to více zkušeností a poznatků pro příští soutěž.

20-21.června Krajská soutěž v požárním sportu Nymburk

O víkendu 20.-21.června družstvo mužů mladších z Turkovic reprezentovalo okres Praha-východ na krajské soutěži v požárním sportu v Nymburce. V sobotu byly na programu sto metrů překážek a štafety 4x 100 metrů a v neděli požární útok se společnou stříkačkou.

Naše družstvo podalo chválihodný výkon ve všech třech disciplínách. Nejlépe jsme dopadli v požárním útoku, kde jsme měli čtvrtý nejrychlejší čas. Celkově jsme obsadili hezké sedmé místo. Všem klukům z našeho týmu děkuji za jejich nasazení po celou dobu soutěže včetně náročné přípravy.

Obrazek

Obrazek

6.května Železný hasič Senohraby

V sobotu 6.června 2009 pořádali kolegové ze Senohrab druhý ročník Železného hasiče dle pravidel TFA.  Ten kdo absolvoval překážky na vlastní kůži může potvrdit náročnost soutěže.Na start se postavilo celkem čtyřicet dva soutěžících včetně dívek.

A jak jsme dopadli???

Družtva:

Turkovice 1(Brabec Josef, Vaněk Jan, Brabec Jan) – prvé místo

Turkovice 2(Srna Jiří, Haisl Karel, Srna Karel) – páté místo

Jednotlivci:

Ženy – Jana Dvořákvá – prvé místo

Muži – Pepa Brabec III., Jirka Srna IX., Jenda Brabec X., Honza Vaněk XI.,Karel Haisl XV., Karel Srna  XXIV. Kdybych se spletl v pořadí, prosím o omluvu…..:-)

Gratulujeme

Obrazek

Obrazek

30.května 2009 – okkresní soutěž v požárním sportu Stará Boleslav

V sobotu 30.května 2009 jsme si poměřili síly s dalšími osmi sbory mužů mladších z okresu Praha -Východ a to v areálu vojenského sportoviště  ve Staré Boleslavi. Soutěžilo se v disciplíách štafeta 4×100 metrů a požární útok. Na štafetu jsme nominovali Honzu Brabce na úsek „domeček“, Honzu Vaňka na „bariéru“, Pepíka Brabce na „kladinu“ a Lukáše Bareše na „minimax“. Dosáhli jsme času 70 vteřin – udělali jsme čtyři vteřiny na v průběžném  pořadí druhé Říčany. V požárním útoku, jsme v prvém pokuse dosáhly krásného času 27 vteřin, ale pokus byl díky sacímu koši nakonec neplatný. Do druhého kola útoků jsme šli o trochu nervóznější , ale za to  na jistotu. Platný pokus 30 vteřin neměl na této soutěži konkurenta a tak jsme se stali i celkovým vítězem celé okresní soutěže a vybojovali si tak právo reprezentovat tento okres na krajské soutěži, která se koná 20.června v Nymburce. Gratulujeme!

Pořadí muži mladší:

1místo Turkovice

2.místo Říčany

3.místo Řehenice

Obrazek

Obrazek

16.května 2009 – TFA CUP (Železný hasič)Mrač

V sobotu 16. května se Jana, Keny Pepík a Jenda účastnili soutěže TFA CUP (Železný hasič) Mrač 2009. Je to jedna z nejnáročnějších hasičských soutěží. Jana startovala v kategorii bez dýchací techniky a pro kluky byl start s dýchákem výzvou:-)O náročnosti soutěže svědčí fakt, že za dobu osmi minut Keny vydýchal jeden tisíc litrů vzduchu!

A jak jsme dopadli:

Jana Dvořáková –  kat. ženy bez DT  1.místo a je pro rok 2009 železnou hasičkou

Jenda Brabec – kat.muži s DT 3.místo

Josef Brabec – kat. muži s DT 8.místo

Jan Vaněk – kat. muži s DT 11.místo

Gratulujeme!

Obrazek

Obrazek

9. května 2009 – okrsková soutěž Barochov

V sobotu 9. května proběhla okrsková soutěž (okrsekč.4) na Barochově.  Soutěže se účastnily čtyři družstva mužů mladších – SDH Řehenice, SDH Struhařov A, SDH Struhařov B, SDH Turkovice a  jedno družstvo žen mladších a to z Řehenice. Soutěžilo se v disciplíně požární útok a to dvěma způsoby:

Kategorie muži mladší:

I. klasicky pro postup na okresní soutěž a to s těmito výsledky:

1.místo Turkovice, 2.místo Řehenice, 3.místo Struhařov B

II. tzv. play of – paralelní pokusy dvou družstev vyřazovacím způsobem

1.místo Turkovice, 2.místo Řehenice, 3.místo Struhařov B

Sotěž byla pořádána sborem z Řehenice a byla opět perfektně připravena včetně bezkonkurenčního občerstvení. Dík patří i rozhodčím a kolegům z Pyšel, kteří zajišťovali kyvadlovou dopravu vody.

Obrazek

Obrazek