Soutěže v roce 2011

 1. Noční soutěž Dolínek

  Vítej zlatý hattricku!!! Na letošním ročníku noční soutěže – memoriálu Bédy Černého v Dolínku v sobotu a neděli 22 – 23..října se podařilo našim borcům obhájit loňské prvenství a celkově si připsat třetí vítězství na této soutěži v její 16-ti leté historii.

  Přitom ještě v pátek byla naše účast nejistá – celých čtrnáct dní před soutěží jsme se věnovali opravám techniky. Avia i PS 12 vyžadovaly nutné opravy, které se však nedařilo realizovat. To se změnilo až těsně před soutěží samotnou a tak jsme se mohli vydat bojovat o tolik ceněný putovní pohár.

  Bez jakékoliv přípravy jsme vyrazili na trať bojovat s jejími nástrahy. Díky obrovskému týmovému duchu, zápalu a osobnímu nasazení každého z nás jsme se úspěšně poprali téměř se všemi disciplínami. A o tom tahle soutěž právě je. Je o týmovém duchu, o tom, jak to v týmu funguje a co dokáže každý jednotlivec pro tým obětovat. Právě díky tomu se nám podařilo i letos zvítězit.

  Děkuji především všem členům týmu za příkladnou reprezentaci – Karlům Srnovi a Haislovi, Romanovi Dražilovi, ale zejména Jendovi Brabcovi a Honzovi Vaňkovi, kterým se mimo jiné také na poslední chvíli podařilo zprovoznit techniku.

 1. Hasičské a záchranářské cvičení Přestavlky

  Během víkendu 1. a 2.10. se členové naší jednotky zúčastnili 5. ročníku hasičského a záchranářského cvičení v Přestavlkách u Čerčan.

  Cvičení letos začalo v sobotu už ve 13:00 ukázkami činnosti kynologů, místních hasičů a profesionálů z Benešova, kteří předvedli vyproštění osoby z havarovaného automobilu. Od 15:00 do 18:30 proběhlo školení jednotek na čtyřech stanovištích a po setmění se družstva vydala na trasu noční části, která čítala 7 disciplín. Cílem cvičení byl výcvik členů jednotky a spolupráce mezi hasiči a zdravotníky. To se podařilo splnit, i když na některých slbinách budeme muset ještě zapracovat. Celkově jsme byli hodnoceni na 11. místě.

  Pepík Brabec

 

 1. TFA Telč

  V sobotu 24. září reprezentoval turkovické barvy Pepík Brabec spolu s kolegy z Mrače Vráťou Hruškou a Pavlem Škvorem na dalším podniku ze seriálu TFA (tzv. „Železný hasič“) – tentokráte v historicky známém moravském městě – v Telči.

  Přihlásili jsme se do ostré kategorie, tedy do kategorie s aktivním dýchacím přístrojem a tímpádem jsme soutěžili mezi profesionálními hasiči. Tomu odpovídal i výsledek – 25, 26. a 27. místo mezi jednotlivci a ve družstvech 7. Důležitější než výsledky jsou v tomto případě zkušenosti a kontakty, které se nám podařilo získat.

 

 1. Běh hasičů do Svatohorských schodůV sobotu 17.září 2011 se běžel již 4.ročník tradičního Běhu hasičů do Svatohorkých schodů v Příbrami. Turkováci měli na startu hned 3 žhavé naděje. A jak že jsme si vlastně vedli?
  Po roční pauze turkováci skončili opět „na bedně“. Díky Cvrčkovi s Pepíkem na 3. místě se podařilo zopakovat úspěch z roku 2009, kdy to samé dokázali Cvrček s Jendou. Na 15. místě skončili Jenda s Kennym, 33.příčka patřila Karlovi Srnovi s Markem Malým z SDH Řehenice. Letos jsme vytvořili „tým“ s Tomášem a Pavlem Vaňkovými z Lensedel (10. místo), Martinem Pácem a Martinem Povýšilem ze Třemblat (41.místo), Veronikou Lóblovou a Markétou Rybínovou z Mukařova (6.místo), …což bylo při závodu i vyhlašování pořádně slyšet! Nesmím zapomenout ani na fanouše a fanynky, kteří tu atmosféru pěkně doladili! Prostě všem díky za odvahu, sportovního ducha a príma strávený den!
 2. Soutěž výjezdových jednotek Mukařov

Soutěž výjezdových jednotek Mukařov – sobota 11.9.2011

Tradiční záříjový výcvik strojníků a velitelů s účastí členů jednotek organizovaný formou soutěže jsme si nenechali ujít ani letos. Ovšem s tím podstatným rozdílem, že letos jsme tento výcvik namísto zápolení o co nejlepší umístění pojali jako příležitost pro výcvik kadetů – mladých členů jednotky a našich zdravotnic současně.
Už páteční příprava se místo rozpravy a probírání okruhů témat změnila na přípravu techniky, výzbroje a výstroje. Bylo toho tolik, že na vlastní seznámení s tím, co nás bude čekat zbylo jen málo času. Navíc někteří hasiči, kteří původně potvrdili účast, se ani neobtěžovali s omluvou a prostě nepřišli. A tak se našim děvčatům – Páje a Alče naskytla skvělá příležitost vyzkoušet si výcvik naživo. Děvčata tak doplnila ostřílenou trojku Jendu, Kennyho a Pepíka.
Ranní budíček v šest mě trochu zmátl (běžně mě budík „prudí“ už v půl šesté) ale naštěstí to bylo ten den mé poslední zaváhání. Cestou na trať narychlo seznamuji tým s tématy výcviku. Snad si něco zapamatujeme. Na první disciplíně – nebezpečných látkách – bez ztráty kytičky, i když někdy nás Pepa Kudrna musel trošku trknout. Zvláště výkon Alči byl obdivuhodný – poprvé na soutěži, výcviku a u nebezpečných látek a hned za 0! Přes několik disciplín jsme se prokousali až ke zdravovědě – tady nás čekal zásah na dopravní nehodu s 5-ti zraněnými. Kompaktní výkon týmu a dobrá spolupráce nám vyneslo minimum trestných bodů, díky tomu jsme zde byli nejlepší. Na dalších disciplínách pokračujeme podobným tempem až do cíle. Vyzvihnu ještě výkon strojníka v jízdě zručnosti – jedniný ji jel s přívěsem a skončil na 3. místě – proti Mukařovské Tatře s kamerou a 10 zrcátky prostě šanci neměl. Po absolvování trasy přišel vhod oběd a po dlouhém čekání na výsledky jsme se konečně dočkali: V soutěži Za tři rohy 4. místo, a v celkovém hodnocení dokonce 3. místo (ze 17-ti jednotek) je obrovský úspěch! Po několika dlouhých letech čekání jsme se na této soutěži konečně vrátili na bednu!
Jsem rád, že kromě toho, že nové členky si odnesly spoustu nových zkušeností, jsme také dokázali zabodovat a umístit se na čelních příčkách.

 1. Memoriál Jirky Kulhánka Ondřejov

  Sobota 20.srpna 2011, hřiště pod hvězdárnou a my se účastníme tradičního memoriálu Jirky Kulhánka v Ondřejově.

  Na tuhle soutěž v dobrém vzpomínat budou snad jen pivaři – stručně řečeno: 1. pokus K.O., 2. pokus K.O., mašina K.O., pivo O.K. Prostě sestava bez „Brabčáků“ nepředvedla žádný extra výkon, navíc došlo k závažné poruše na naší závodní stříkačce a celkové 5. místo také není pro nás z těch, kterými bychom se mohli chlubit a proto v našich vzpomínkách zůstane jen příjemný zážitek z dobře zažitého piva

  Pepík Brabec

 

 1. TFA Kněževes

  Další soutěž ze seriálu TFA se odehrála v sobotu 25.6. v Kněževsi u Rakovníka.

  Velmi fyzicky náročná soutěž se skládala hned ze sedmi disciplín – roztažení 2 proudů B na vzdálenost 60m, přenos 2 ks 30kg vážících kanystrů na vzdálenost 30m, převalení pneumatiky z velkého traktoru 2x, přeskok 2m vysoké bariéry 2x, transport 80kg vážícího figuranta Raitekovým úchopem na vzdálenost 30m, přesun ocelového ingotu údery palicí na vzdálenost 1,5m a roztažení zavodněného proudu B na vzdálenost 25m. Soutěž byla dobře zorganizována a náročností disciplín se řadí mezi ty nejtěžší, které jsem kdy absolvoval. Na kněževské návsi reprezentoval naše barvy Pepík Brabec a společně s kolegou z SDH Mrač Vráťou Hruškou předvedli úctyhodné výkony. Oba si přivezli medaile za 3. místo, Vráťa v kategorii bez DT a Pepík v kategorii s DT.¨

  12.Okrsková soutěž a Memoriál Josefa Jenšovského Barochov

  V sobotu 25.6. se na barochovské louce běželo hned o dva poháry najednou. V základním kole šlo o vítězství v okrskové soutěži a o postup do okresního kola, v play off se závodilo o Pohár memoriálu Josefa Jenšovského. A nebyly to lecjaké závody!

  V kategorii mužů soutěžila 3 družstva – Lensedly, Turkovice a místní borci z Řehenic. Po nepříliš vydařeném prvním pokusu Lensedel ( sání „zalilo“ výtlak) zaběhly turkováci čas svého letošního maxima a ukázkovým pokusem nastavilo pomyslnou laťku soutěže. Krátce na to však řeheničtí borci kontrovali časem o 2s lepším a bylo tedy už po prvním kole jasné, že žádné překvapení v okrskovém kole se konat nebude. Obě družstva postupovala díky dosaženým výkonům do okresní soutěže, a tak se ve druhém kole pomyslně šetřily síly na play-off. My jsme na víc neměli, vzhledem ke značně omlazené sestavě a horšímu stroji bychom ty 2s na soupeře prostě nedokázali stáhnout. Do play off jsme tedy nastupovali v prvním kole proti Lensedlům. Play off se běželo klasicky na sklopné terče a po shození terčů následoval sprint na kolečkách – proudaře 2 další borci museli od nástřičné čáry dovézt jejich kolegové ke kádi a tím končil čas. Lensedly už nás měly takřka na lopatě, když po zaváhání na výtlaku a skvěle provedeném sání proudaři nedotáhli, ale díky bravurnímu týmovému výkonu jsme nepříznivý vývoj paralelní soutěže dokázali zvrátit – se stavebními kolečky nám to šlo o poznání lépe. Notně vyčerpaní jsme záhy nastoupili do finále proti soupeři z Řehenic. Perfektní sání, o 1,5 s rychlejší než soupeř ale bylo srovnáno výkonem stříkačky a rychlostí řehenických proudařů a tak se rozhodovalo na kolečkovém sprintu. Ten jsme takticky nezvládli a tak se z vítězství radovali řeheničtí hoši. Gratulujeme!!!! My si ze soutěže odvážíme 2x 2. místo.
  Kategorie žen tak dramatická nebyla – první pokus řehenická děvčata nedokončila kvůli závadě na koši, ale ve druhém to ukázala, jak se patří a slušným výkonem si tak zajistila postup na okresní kolo v roce 2012. Ale ani děvčata z Mukařova se za své výkony nemusela stydět, po dvou vyrovnaných a pěkně provedených pokusech trochu zaškobrtla na pravém proud v play off a tak kolečkovou bitvu nakonec s přehledem ovládla řehenická parta.

  Závěrem děkuji pořadatelům z Řehenic, rozhodčím a všem soutěžícím za to, že se svou přítomností, sportovním vystupováním a předvedenými výkony přičinili o dobrou vizitku okrskové soutěže a Memoriálu Josefa Jenšovského.

 2. Krajská soutěž v požárním sportu Nymburk

  V sobotu 18.6. se Honza Vaněk a Pepík Brabec zúčastnili krajské soutěže v požárním sportu v Nymburce.

  Zasvědcení se jistě lehce podiví, jak je to vlastně možné, když právo reprezentace si vybojovali v letošním roce naši rivalové a přátelé současně – totiž kolegové hasiči z Řehenic. Inu, sešlo se to tak, že trenér SDH Řehenice povolal do reprezentace také naše borce a tak se, ač v Řehenickém dresu, mohli Pepík s Honzou soutěže zúčastnit.
  Fakt, že turkováci nepřijeli jen „do počtu“ dal najevo Pepík hned při svém prvním pokusu na 100m překážek a s časem 21:94 si vylepšil svůj 10 let starý osobní rekord. Jakoby tím pomyslně hodil rukavici ostatním v týmu – tu však sebral jen náš Honza Vaněk a přidal se se svým osobním rekordem v čase 19:85. To byly opravdu úctyhodné výkony, běželo se totiž za deště a na rozblácené škvárové trati.
  Bohužel nikdo další z Řehenického týmu se k výkonu našich borců nepřidal a tak ani příkladný výkon ve štafetách a průměrný výsledek v útoku nic nezměnil na bohužel poslední 11. příčce.
  Krajská soutěž je velmi dobře obsazená a chceme-li do budoucna pomýšlet na lepší umístění, musíme s tím něco začít dělat – ale to znamená dělat s tím něco na okresní úrovni. Na to my , ani Řehenice nestačíme.

10.TFA – FF Fenzy CUP Vodochody

V pátek 10.6. jsme se zúčastnili prestižní soutěže profesionálních hasičů v disciplínách TFA nazvanou Firefighters Fenzy CUP Vodochody.

Naše barvy reprezentoval Pepík s Liborem a soutěžní družstvo jako třetí doplnil Vráťa Hruška z SDH Mrač – proto tedy naše družstvo neslo smíšený název SDH Turkovice / SDH Mrač, moderátor si název zkracoval na SDH Turkovice Mrač , což vytvořilo zajímavou paralelu k hlášce ze známého filmu STS Chvojkovice Brod. V humorném duchu, avšak s maximálně profesionálním přístupem organizátorů i soutěžících k závodu se neslo celé soutěžní zápolení.
Závod byl svým charakterem spíše TFA sprintem, ale i tak si myslím, že jsme se s jeho nástrahami vypořádali se ctí. V konkurenci 48 hasičů a 16 družstev jsme skončili na 29. příčce (Libor), 35. místo petřilo Pepíkovi a 46. skončil Vráťa. Našemu družstvu patřila 14. příčka. Více než výsledků si však cením pohodové atmosféry a zkušenosti s takto krátkým závodem v disciplínách TFA.

9.Dobrovolný železný hasič Senohraby

V sobotu 4.června 2011 se turkovičtí hasiči zúčastnili 4. ročníku soutěže Dobrovolný železný hasič v Senohrabech.

Kdo našim barvám přišel fandit, určitě ničeho nelitoval. 7 borců z Turkovic v téměř 60-ti členném startovním poli slibovalo podívanou od začátku do konce. A zvláště, když obě turkovická družstva se vsadila o to, kdo koho porazí – v sázce byla celá „basa“ piv. Po výborných výkonech všech členů obou družstev se už zdálo, že bychom mohli dokonce pomýšlet na nejvyšší příčku v soutěži družstev, ale vynikající finiš doubeckého družstva v podání legendárního „Čebuse“ nakonec rozhodl ve prospěch našeho soupeře. Bohužel nám nepomohl ani vynikající výkon Jany Dvořákové, která nejen že zvítězila v kategorii žen, ale dokonce dosáhla nejlepšího času bez rozlišení kategorií.A jak že jsme dopadli? Již zmiňovaná Jana Dvořáková potřetí v řadě získala 1. místo v kategorii žen,Jenda skončil 4., Cvrček 6., Pepík 7., Kenny 13., Karel 15., a Jirka obsadil 16. místo. Vyrovnané výsledky nám nakonec přinesly v soutěži družstev 2. místo (Jenda, Cvrček, Pepík) a 3. místo (Jirka, Jana, Kenny). Děkuji všem za odvahu a nasazení, se kterým příkladně reprezentovali naše barvy.

8.Okresní soutěž v požárním sportu

V sobotu 28.května jsme se zúčastnili okresní soutěže v požárním sportu ve Staré Boleslavi.

Na okresní soutěž jsme si vybojovali právo postupu už na okrskové soutěži v minulém roce na Barochově. Soutěžit se mělo v disciplínách štafeta 4x100m překážek a požární útok. Díky závadě na jednotných požárních stříkačkách však pořadatelé královskou disdisciplínu (požární útok) zrušili a operativně ji nahradili během jednotlivců na 100m přes překážky.
V průběhu celého dne turkováci ukázali, že jsou perfektní partou, která se jen tak před něčím nezastaví. Obě štafety splnily svůj úkol a nebýt Pepíkova zaváhání na 3. úseku 2. štafety tak jsme mohli pomýšlet i na vyšší příčku. Štafeta ve složení Jenda, Honzík, Pepík a Cvrček zaostala za řehenickou jedničkou o pouhé 2 vteřiny.
V překvapivě zařazené disciplíně – běhu na 100m přes překážky – nás opět podržely opory týmu – Jenda a Honzík, kteří zaběhli časy na hranici osobních rekordů. Třetí čas , který se počítal do týmového výsledku byl čas Pepíka. Velké díky ale patří i Karlovi a Jirkovi, kteří ani na vteřinku nezaváhali a hrdě se hlásili i do této náročné a narychlo zařazené disciplíny.
A jak že jsme dopadli? 2. místo ve štafetě, na „stovkách“ a také v celkovém pořadí za našimi kamarády a rivaly současně – za borci z Řehenic. Letos musíme sportovně uznat, že soupeř byl lepší.
Závěrem děkuji všem, kteří reprezentovali Turkovice, za to, že podali perfektní výkon. Druhé místo na okrese považuji jednoznačně za úspěch!!!

7.TFA CUP Mrač

V sobotu 14.5. se turkováci zúčastnili tradiční soutěže v disciplínách TFA v Mrači.
Naše barvy reprezentoval opět pouze starosta sboru. Tradiční účastníci Kenny a Jenda odjeli na 300 zatáček Gustava Havla do Hořic a Cvrček se ze zdravotních důvodů trenérovi omluvil. V kategorii Hasiči s DT startovalo 11 závodníků, kteří se sjeli doslova ze všech koutů naší republiky. V této kategorii hasiči používají těžký zásahový oblek s aktivním dýchacím přístrojem (dýchají vzduch z tlakové lahve na zádech). Tradičně výborně připravená trať , osvědčená moderátorská dvojice Pěkný – Adamec a divácká kulisa na Mračské návsi vytvořili ideální podmínky pro hasičské zápolení. Trať závodníci absolvovali v tomto pořadí: Roztažení 2 proudů B na 60m, výstup do 1 podlaží, vytažení závaží 40 kg, spuštění závaží a sestup, balení 2ks hadic B, přesun pneumatiky pomocí palice na vzdálenost 10 m, bariéra, přenos 2 ks závaží (2x 27 kg) na vzdálenost 40m, bariéra, spojky C, transport 80 kg figuríny na vzdálenost 40m, roztaření zavodněného proudu B na 20m.Bohužel tentokráte to Pepíkovi nevyšlo – svůj pokus ukončil na druhé bariéře a skončil tak na posledním 11. místě. Turkovické barvy tak již letos podruhé zachraňoval Josef Brabec nejml., který v doplňkové soutěži Dráčka Soptíka získal cenu za 3. místo za výtvarné dílo nazvané „Hasičské auto“.Loňské prvenství s přehledem obhájil Radek Kladiva z HZS Vlašim.
Další soutěž v disciplínách TFA bude v sobotu 4. června od 9:00 v Senohrabech – na startu budou mít turkováci hned 7 borců. Přijďte nám fandit!

 1. TFA Andrlův Chlum

  V sobotu 23.dubna se na rozhledně Andrlův chlum u Ústí nad Orlicí konal už čtvrtý ročník hasičských soutěží T.F.A. (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežívá). Turkováci díky svému starostovi byli při tom!

  Soutěž spočívá v překonání několika silových disciplín v plné hasičské výstroji¨s aktivním dýchacím přístrojem na zádech. Za krásného slunného počasí čekalo na závodníky celkem 6 náročných disciplín – roztažení 2 proudů B na vzdálenost 60 m, 120 úderů palicí, překonání 2m vysoké bariéry, transport 80 kg těžké figuríny Raitekovým úchopem na vzdálenost 40 m, transpork 2ks 20kg těžkých barelů na vzdálenost 40 m a na konec výstup do 35m vyskoké vyhlídkové plošiny věže. Jako jediný s podtlakovým dýchacím přístrojem a bezkonkurenčně nejstarší ve své kategorii se startovním číslem 42 absolvoval závod náš starosta Pepík Brabec a s časem 221,28 s obsadil 8. místo mezi dobrovolnými hasiči.

  Příště budou turkovické barvy k vidění 14. května na soutěži TFA CUP v Mrači. Přijďte nám fandit!

 

 1. Jarní splutí Sázavy

V sobotu 9.dubna 2011 pořádal Hasičský záchranný sbor další ročník Jarního splutí Sázavy. A to na raftech R4, R6, a na kánojích. Řeka se splouvala z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Na rozdíl od let předchozích se ale toto klání neodehrávalo v duchu závadu jak jsme byli zvyklí, ale pouze jako přátelské setkání a volná plavba. Důvodem byl škrt finančních prostředků a tak nebyl organizátor schopen zajistit např. bezpečný průjezd na jezech.  Za SDH Turkovice startovali dvě posádky. Raft R4 ve složení Libor Šimánek, Jan Vaněk, Pepík Brabec a Jenda Brabec. Na druhém raftu R6 Tereza Musilová, Alena Dvořáková, Fanda Srna, Karel Haisl a Jirka Srna.  Na truc tomu, že se oficielně nezávodí jsme se hecli mezi našimi posádkami. Pokud náš Raft R4 nadělí v cíli Raftu R6 více než hodinový náskok vyhrává metr piv:-) A to se také podařilo. V cíli jsme byli dříve více než o dvě hodiny…:-) Počasí bylo nádherné a více než o závod šlo skutečně o přátelské setkání hasičů z celé republiky.

 1. O pohár ředitele HZS hl.m.Prahy v běžeckém lyžování

Obvykle zápasí s ohněm, tentokrát však někteří bojovali sami se sebou. Hasiči z celé republiky se sjeli v pátek 18.2. v Bedřichově v Jizerských horách, abyzískali pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl.m. Prahy v klasickém lyžování volnou technikou. Skvěle zorganizovaný závod na 12 kilometrů zvládlovšech 37 přihlášených účastníků. A nebyl to ledajaký závod, vždyť nejlepší běžec David Prossz HZS Hradec Králové dosáhl na fantastický čas 35:17. Ani turkováci se na trati neztratili. Ostřílení borci a účastníci minulého ročníku Libor s Pepíkem zlepšili své loňské časy o 5 respektive 7 minut a jakobysymbolicky uvedli do závodu mladšího kolegu – Karla. Lyže jsme měli tentokráte všichni perfektně připravené a tak jsme se mohli předvést v nejlepším světle. To se nejlépe povedlo Liborovi, který obsadil skvělé 6. Místo! Karel skončil na 12. místě a Pepíkovi patřila 15. příčka. Dalším úspěchem byl i fakt, že jediní, kdo reprezentovali dobrovolné hasiče byli právě borci zTurkovic! A na závěr si dovolím připojit svou osobní satisfakci – je příjemné, že se spoustou sportovců se známe z minulých závodů – obřího slalomu, raftů, běhů…… . A všichni shodně uznávají odvahu a nasazení právě nás – „dobráků“ z Turkovic. To , že se pomalu , nevtíravě, ale jistě zapisujeme svými výkony dopaměti kolegů hasičů, výrazně posiluje naši pověst. Děkuji tedy našimreprezentantům za předvedené výkony!

3. Kritérium Senohraby

Ve středu 2.2.2011 od 16:30 se jelo v Senohrabech na fotbalovém hřišti 2. Kritérium – závod na běžkách volnou technikou. Za turkovické hasiče reprezentovali Josef Brabec nejml. a náš starosta Pepík Brabec. Délkou závodu se jednalo v podstatě o sprint, což je pro nás nezvykle krátká trať, jejíž projetí vyžaduje rychlé tempo. To jsme oba hledali v průběhu celého závodu. Úspěšnější byl nakonec mladší z obou Brabců, který ve své kategorii skončil na 1. místě. Starší Pepík si dojel v ostré konkurenci pro jednničky hned dvě – skončil totiž na 11. místě. Příští závod se jede 23.2., tak doufám, že budou na startu opět k vidění turkovické barvy.

2.závod v obřím slalomu „O pohár ředitele HZS Hl.m. Prahy“

V pondělí 24. ledna 2011 se parta turkovických hasičů ve složení Petr Jahelka, Jenda Brabec, Libor Šimánek, Alena Dvořáková a Pepík Brabec zúčastnila závodu v obřím slalomu „O pohár ředitele HZS Hl.m. Prahy Bc. Dalibora Gossmana“. Závodilo se na slalomovém svahu v Rokytnici nad Jizerou.
Na perfektně připravenou trať vyrazila jako první se startovním číslem 2 naše Alča Dvořáková, která si výborným výkonem hlavně v prvním kole dojela pro celkově krásné 3. místo v kategorii žen. Na trať se postupně vydali bojovat všichni, startovní pole uzavírali snowboardisté a zejména náš Petr Jahelka, který si vyrovnanými výkony v obou kolech s jistotou dojel pro celkové vítězství v kategorii snowboardů mužů do 40 let. V kategorii muži lyže do 40 let se umístil na 6. místě Jenda, 7. místo patřilo Liborovi a z 10. příčky se radoval vítěz ze snowboardu Petr. Svůj kalich hořkosti jsem si tentokráte vypil až do dna já. Špatně seřízené vázání lyží a následný pád v prvním kole mě vyřadil z dalších bojů mezi lyžaři a na „prkně“ jsem sice dojel obě kola, ale bohužel až na poslední, 7. příčce.
Po loňském debutu se nám podařilo letos dokonce přivést hned dvě medaile. To je obrovský úspěch! Chci proto na tomto místě poděkovat celému týmu za předvedené výkony, týmového ducha a bojovnost až do konce závodu.

 1. Liberecký skiatlon 6.1.2011

  Ve čtvrtek 6.ledna se trojice turkovických hasičů ve složení Libor Šimánek, Pepík Brabec a Karel Srna zúčastnila 4. ročníku Libereckého skiatlonu. Běželo se v areálu SKP Jablonex v Jablonci nad Nisou – Břízkách. Že nevíte o co jde? Skiatlon je závod v běhu na lyžích, kde se polovina trati běží klasickou technikou a druhá polovina volně. V tomto závodě se běželo na 3,5 km dlouhém okruhu 7 km klasicky a 7 km volně (tedy celkem 4 okruhy – 14 km), změna stylu probíhala na hlavním stadionu po druhém okruhu přezutím lyží.
  Všichni jsme na vlastní kůži poznali, jak se člověk nadře, když mu nejedou lyže. Libor se s lyžemi pral celý závod, Karel po prvním okruhu vzdal a já jsem si své užil ve třetím kole, lyže, které jsem si připravil na bruslení jsem přemlouval celý okruh a nakonec jsem pro 4 kolo přezul zpět na původní lyže připravené pro klasický styl.
  Poděkovat bych chtěl i touto cestou našemu trenérovi a servismanovi v jedné osobě – našemu taťkovi Josefu Brabcovi st., který nám po celou dobu dělal výborné zázemí – od mazání lyží a bufetu přes fotografování a hecování až k fandění, povzbuzování a udílení cenných rad.
  A jak že jsme dopadli? V kategorii do 35 let vybojoval Libor 5.místo s časem 0:53:16, 7. místo obsadil Karel, v kategorii 35 – 50 let jsem se na 12. místě umístil já, tedy Pepík s časem 1:05:03.
  Příští rok jdem do toho zase!

  Pepík Brabec