Soutěže v roce 2012

dzh-senohraby-2012-skupina.jpg

22. Noční soutěž Dolínek

     Sobota 13.10. byla letos dost netradičně vyhrazena noční soutěži v Dolínku. Obvykle tato soutěž probíhá až na konci října. Nicméně jestli se o letošním ročníku dá něco s jistotou napsat, tak to byl nejteplejší ročník, který já pamatuju.

Letos jsme se přípravám moc nevěnovali a do dějiště nočního klání dorazili na dvě skupinky – klasicky ta první z Turkovic a druhá přímo z dějiště milevského TFA. Kromě rozhodčího „Bubáka“ nás přijela letos povzbuzovat početná skupina fanoušků a zejména fanynek, které jsme svými výkony na každé disciplíně přiváděli doslova k šílenství! Už odpolední štafeta ukázala, že mít pod čepicí se vyplatí a tak díky dobře vymyšlené taktice a hlavně maximálnímu výkonu jsme ukázali, že do starého železa turkováci ještě nepatří.

Celá soutěž a noční část, trvající 6 hodin a čítající 17 disciplín, se nesla v duchu pohodové atmosféry. Bylo na každém z nás vidět, že jsme si to sem prostě přijeli užít – jenže pro nás užít si to znamená prdel v autě a hospodě, ale na disciplíně maximální výkon, plné soustředění a práci pro tým. Letos nám tohle vydrželo od první do poslední disciplíny a tak celkové prvenství bylo jen onou pomyslnou třešničkou na dortu. Je totiž úžasné, když se akce povede, vy si to užijete a ještě k tomu podáte fantastický výkon.

Chci touto cestou poděkovat všem borcům za disciplínu, nasazení a podané výkony. Jmenovitě Karlovi Haislovi, Jendovi Brabcovi, Jirkovi Srnovi, Karlovi Srnovi, Honzovi Vaňkovi a v neposlední řadě našemu věrnému rozhodčímu Tomáši Labákovi!

21) TFA Milevsko

Na závěr sezóny se v Milevsku konal 1. ročník TFA  – bylo to v sobotu 13.10. od 7:00 a my jsme se samozřejmě chtěli zúčastnit. Díky brzkému začátku jsme se rozhodli přijet a to i přes to, že už od 13h nás v Dolínku čekala populární Noční soutěž.

Časově to však bylo nakonec víc než vypjaté, původní ambiciózní časový rámec se pořadatelům nedařilo dodržet a tak kategorie mužů začínala až někdy kolem půl dvanácté. Specifická byla na této soutěži 10 m vysoká věž z lešení, na kterou museli závodníci nejen vylézt, ale také na ní zvednout 20kg těžké břemeno po laně. Naše čekání však stálo za to! Jana Dvořáková zvítězila mezi ženami, 2. místo patřilo Veronice Löblové (Mukařov) a nováček Žaneta Svobodová (Sloup) vybojovala 11. příčku. V mužské kategorii byla konkurence dost kvalitní, a tak to tentokrát na bednu nestačilo – i když za své výkony jsme se určitě stydět nemuseli. 6. Místo přivezl Pepík Brabec, 12. Vráťa Hruška (Mrač), 14. Jakub Kratochvíl (Říčany) na 17. příčce se zaklesl Karel Srna.

Před zimní pauzou jsme se tak opět ukázali v dobrém světle a doufám, že přes zimu neusneme na vavřínech a podzimní výkony navážeme na jarních soutěžích.

20. Běh hasičů do Svatohorských schodů

Tradiční závod na nás čekal v sobotu 22.září – a sice v Příbrami – výběh přímo k dominantě tohoto středočeského města – k bazilice na Svaté hoře, která je od středověku proslulým poutním místem.

Letos jsme přijeli obhajovat loňské třetí místo, ale při pohledu na startovní listinu jsme byli lehce nervózní – oproti loňsku konkurence přiostřila a hemžilo se to tam samými zvučnými jmény – kromě favoritů Hochmuta s Morou a dvou dvojic Hanus – Branžovský letos přijel také Radek Kladiva a Michal STrnad – borci, kteří hlavně v TFA umějí pořádně zabrat. Tak uvidíme, jak se nám bude na trati dařit.

A dařilo se znamenitě! Nejprve jsme s Cvrčkem pokořili traťový rekord, potom však borci ze Starého Rožmitálu zabojovali a o 10 s zaběhli lepší čas než my. I ostatní naši borci si sáhli na dno svých sil a bojovali s nástrahami 550m dlouhé traťe s převýšením 80 m a 330 schody až do konce. Všichni si o proti loňskému ročníku zlepšili své časy, za zmínku stojí 50s skokanů roku Karka Srny s Markem Malým. A jak že jsme dopadli? 2. místo Pepík s Cvrčkem, 13. místo Pavel a Tomáš Vaňkovi z Lensedel, 17. místo Jenda s Kennem, 24. místo Karel Srna a Marek Malý (Řehenice) a bonbónek na konec – Žaneta Svobodová (Sloup) a Petra Barešová (Řehenice) na 8. místě mezi ženami! Gratuluji k dosaženým výsledkům!

  19. Noční taktické cvičení Přestavlky

Letošní ročník cvičení v Přestavlkách se netradičně konal o týden dříve než obvykle  – už 29.září – a to nám způsobilo trochu komplikací. Někteří z nás totiž měli v plánu strávit prodloužený víkend úplně jinak.

A tak hlavním cílem byl výcvik jednotky v atypickém složení – velel Jirka Srna, za vydatné podpory strojníka Fandy Srny a čísla 1 Karla Haisla. Svůj debut si užila Pája na postu zdravotnice a i Karel Srna a Miloš Muller si na ne zcela pro sebe tradičních postech vyzkoušeli zásahy z trochu jiného úhlu pohledu. Umístění není podstatné (11. příčka), důležité jsou hlavně získané zkušenosti a pro mě osobně i vědomí, že i bez „Brabčáků“ jednotka funguje jak má!

18.TFA Telč 2012

po čtrnáctidenní pauze , v sobotu 15. září se turkováci postavili na strt dalšího závodu ze série TFA. Tentokráte jsme vyrazili v jedné stopě až na vysočinu – do malebného města Telče.

TFA v Telči je proslulé svou náročností na „ruce“ , to znamená, že disciplíny jsou zde seřazeny tak, aby právě ruce dostaly pořádně zabrat.  Tato skladba turkovákům, kteří pracují na fyzičce zejména nohama, moc nevyhovovala, ale právě to byla pro nás výzva. Dokážeme se srovnat s nástrahami takto záludně postavené tratě?  Asi bychom to nebyli my, kdybychom házeli „flintu“ do žita. Postavili jsme se , stejně tak, jako k ostatním soutěžím i k této čelem a výsledek se dostavil. Pepík Brabec zabodoval umístěním na bedně v kategorii B – 2. místem a 13. příčku přidal Karel Srna. Zajímavostí je, že veškerou výstroj jsme si vezli na motorkách – dokonce i dýchací přístroj, který cestou na zádech pěkně ztěžkl.

17.Iron Fireman

Nejtěžší, nejdelší a nejnáročnější soutěž ze seriálu TFA nejen u nás, ale na celém světě proběhla v sobotu 1. září 2012 a turkováci byli samozřejmě při tom!

Na startu nechyběl mistr světa a evropy v TFA Lukáš Novák z Ústí nad Orlicí, závodu se zúčastnila většina borců patřících do špičky v národním měřítku TFA a také Marczin Zdiablo z polského Krakova, který patří mezi evropskou TFA elitu. Ani v této konkurenci jsme se neztratili, byť uvedení borci patří spíše mezi naše nedostižné vzory.  Libor Šimánek vybojoval 44. příčku, Pepík Brabec na to šlápnul a vyšplhal se na konečné 30. pořadí s časem 10:09.  Podívejte se na uvedené odkazy, kde je více informací a také nějaké fotečky. Speciálně upozorňuji na šot České televize, kde v čase 1:33 je rozhovor s naším Liborem po doběhu do cíle závodu ve 26. patře budovy City Empiria.

http://www.pozary.cz/clanek/ 58197-iron-fireman-2012-lukas-n ovak-prekonal-zavodnika-z-pols ka-a-zvitezil-dokoncila-i-pavl a-jakoubkova/

http://www.ceskatelevize.cz/ ct24/regiony/ 194174-zelezni-hasici-meri-sily -soutezit-budou-i-divaci/

16. TFA Katusice

Turkovické medailové žně pokračují i o prázdninách! A to konkrétně v sobotu 25. srpna, kdy se podařilo turkovákům přivézt cenné skalpy soupeřů až z dalekých Katusic (okres Mladá Boleslav).

Ačkoliv zemědělcům žně už skončily a alespoň turkovičtí farmáři už slaví dožínky, hasiči z Turkovic mají stále žně v plném proudu. Jinak se totiž nedá popsat výsledek z TFA v Katusicích – posuďte sami: Jana Dvořáková 1 , místo v jednotlivcích a 3. místo v družstvech s Veronikou Löblovou a Marcelou Macháčkovou (obě SDH Mukařov). A Pepík Brabec 1. místo v jednotlivcích a rovněž 1. v družstvech s Vráťou Hruškou (SDH Mrač) a Kubou Kratochvílem (SDH Říčany). Doufám, že se nám bude dařit i na dalších soutěžích! Více najdete na odkazech.

15. TFA Cizkrajov 11.8.2012

Sobota 11.srpna 2012 byla doslova ve znamení hasičských závodů. Běžel se tradiční Memoriál Jirky Kulhánka v Ondřejově, ale protože dovolené byly v plném proudu a nám se nepodařilo dát dohromady celé sportovní družstvo, zúčastnili jsme se alespoň soutěže v disciplínách TFA v Cizkrajově.

Naše barvy hájili Pepík Brabec a Karel Srna, do týmu nás však doplnili kolegové – Vráťa Hruška z Mrače a Veronika Löblová z Mukařova.  To už byla slušná parta na to, abychom si dokázali vytvořit při závodech tu správnou atmosféru.  Oba naši borci soutěžili jako jediní z celého starovního pole v obou kategoriích – a sice s dýchací technikou  a také bez dýchací techniky.

V obrovské konkurenci 35 borců jsme přivezli 2. místo v kategorii bez DT! Postaral jsem se o to osobně, chtěl jsem mít totiž soupeře pěkně pod dohledem a takhle to dopadlo:) Dále jsme zabodovali dvěma sedmými místy – Karel Srna v kategorii bez DT a pro změnu opět já , ale tentokrát v ostré kategorii s dýchákem. Karel přidal ještě 12. místo v ostré kategorii s DT. Doufám, že minimálně stejně dobře dopadneme za dva týdny v Katusicích

14. Vlkánčický triatlon 4.8.2012

I když se nejedná o hasičskou akci, v rámci posílení fyzické kondice se dva naši borci zúčastnili v sobotu 4.8.2012 tradičního vlkánčického triatlonu.

Libor Šimánek  alias Cvrček a Pepík Brabec v kategorii 30 – 40 let byli ti dva stateční, kteří se postavili na start 23. ročníku Vlkánčického triatlonu! Budu se muset naučit plavat 🙂 Po plavecké části mezi posledními, pak zběsilá stíhací jízda na kole korunovaná dobře zvládnutým během. Cvrček po výměně z kola na běh měl na dosah „bednu“, ale borci před ním byli běžecky nad jeho síly. Každopádně před nastávajícími TFA a ostatními závody jsme se předvedli ve skvělé kondici!

A jak že jsme dopadli? Z cca. 40-ti borců na startu vybojoval Cvrček krásné 7. místo a já jsem si oproti loňskému ročníku polepšil o 2 příčky a 2 minuty v čase a zaplnil tak 18. místo.

13.Okrsková soutěž a Memoriál Josefa Jenšovského 30.6. Barochov

První prázdninová sobota letos patřila hasičům čtvrtého okrsku a jejich soutěži na Barochově. Současně s touto soutěží se běžel i memoriál Josefa Jenšovského, který každoročně pořádají řeheničtí hasiči.

Barochov nás přivítal tradičně přátelskou atmosférou a pohostinností. Rádi jsme přivítali také borce z SDH Lensedly a SDH Nespeky, kteří si s námi přijeli zasoutěžit ze sousedních okrsků. Soutěž probíhala již tradičně – každé družstvo absolvovalo dva pokusy v požárním útoku, z nichž se počítal lepší dosažený čas. To byl výsledek okrskové soutěže. Do memoriálu nastupovala družstva v paralelních  soubojích v útoku o 1. a 3. místo. Utkala se tedy družstva Turkovic vs. Řehenic a Lensedel vs. Nespek. Druhá disciplína memoriálu byla speciální štafeta, v níž šlo hlavně o to pobavit diváky a taky sebe.

Ve všech kláních se nejlépe dařilo našim barvám, vyhráli jsme jak okrskovou soutěž tak i memoriál. To ale není to podstatné, důležité je, že jsme se všichni dobře bavili a celá soutěž proběhla v přátelské atmosféře.

12.Krajská soutěž v požárním sportu 23.6. – 24.6. Mladá Boleslav

Předposlední červnový víkend strávila parta skalních turkováků posílená o borce z SDH Úvaly, Tehovec, Lensedly a Řehenice reprezentací na krajské soutěži v požárním sportu , která se letos konala v Mladé Boleslavi.

Krajská soutěž je v podstatě vyvrcholením sezóny požárního sportu a ne jinak tomu bylo i letos.  Bohužel někteří borci z Turkovic a Řehenic letos nemohli reprezentovat a tak jsem sáhnul pro posily  do dalších sborů – a jak se ukázalo, volba to byla výborná. Na 100 m překážek všichni zaběhli své lepší výkony, štafeta se v rámci možností také podařila a po útoku s jednotnou stříkačkou Comfi, který jsme zvládli také dobře (lehce jsme prostříkali na nástřiku) jsme obsadili celkové 11. místo. Děvčata z SDH Řehenice se potýkala s výpadkem 2 klíčových borkyň týmu a i tak se s nástrahami soutěže vypořádala se ctí.

Bylo fajn, že jsme si navzájem fandili a celý víkend tak  prožili v přátelské atmosféře.  Výsledky bohužel neodpovídají nasazení všech členů týmu a tak doufám, že třeba napřesrok se nám podaří atakovat vyšší příčky. Děkuji všem

11.Dobrovolný Železný hasič Senohraby 

Po roce jsme v sobotu 2.června 2012 opět stanuli na startu tradiční soutěže v disciplínách TFA  – na dobrovolném železném hasiči v Senohrabech. Současně tato soutěž byla vyvrcholením Středočeské ligy, kde jeme také měli svá želízka v ohni.

Výborně připravená soutěž jako každý rok ukázala, co je klíčem k úspěchu – tady se rozhoduje na balení hadic. Spoustu dobrých závodníků shořelo právě na této disciplíně, ať už to byla penalizace za špatné sbalení, nebo jim to prostě šlo pomalu – tak, jako třeba našemu Cvrčkovi. Naštěstí se našim oporám podařilo zabrat, překvapením soutěže je určitě výkon Karla Srny, který se výrazně od minulého ročníku zlepšil, a tak ve výsledku ten největší potlesk patřil našim barvám. Posuďte sami – vždyť jsme dosáhli dokonce hattricku, odvezli jsme si hned 3 první místa – Jana, Pepík i naše družstvo! Navíc Jirka, Libor i Karel v první desítce! A aby toho nebylo málo, tak Pepík 2. ve středočeské lize TFA a Karel v lize uzavřel první desítku!

Tuto soutěž bych se nebál nazvat vrcholem jarní sezóny. Děkuji všem borcům za vzornou reprezentaci!

dzh-senohraby-2012-skupina.jpg

10.Okresní soutěž v požárním sportu Stará Boleslav

Sobota 26.května 2012, sportovní stadion AČR ve Staré Boleslavi a nejlepší hasičská družstva z celého okresu Praha-Východ  – to jsou společní jmenovatelé Okresní soutěže v požárním sportu v roce 2012

Na startu nechyběli samozřejmě ani turkovičtí borci a to v sestavě Jirka Calta (stroj),Karel Haisl (koš), Karel Srna (spojky B, hasičák), Pepík Brabec (savice, kladina, 100m), Jenda Brabec (rozdělovač, domeček, 100m), Martin Filip (pravý proud, 100m), Libor Šimánek (levý proud, bariéra, 100m). První disciplínu 100m překážek naše čtveřice zvládla bravurně, padly dva osobní rekordy (Pepík, Libor) a po výborném výkonu Jendy jsme zaslouženě tuto disciplínu vyhráli. Blamáží by se dala nazvat štafeta 4x100m, kdy okresní časomíra za 40 tis.Kč selhala, stejně tak startér neodstřelil chybný start a tak jsme běželi zbytečně – rozhodčí disciplíny nařídila nový pokus. Výkon naší štafety to však neovlivninilo, zaběhli jsme ještě o několik desetin lepší čas a opět nějaká chyba se vloudila – prostě nám někdo zlepšil čas o 10 s a tak oficiální čas štafety byl 61s, což je pro nás čas z říše snů…..:) Reálný čas byl 71s, avšak v celkovém pořadí disciplíny se tato zásadní chyba neprojevila  – i tak jsme zaslouženě zvítězili ve štafetě. Poslední disciplínou byl požární útok – běžel se na dva pokusy, oby jsme zaběhli téměř ve shodném čase. Bravurně se svého postu zhostil Jíra Calta, který zvládl bez problémů zkrotit o několik koní silnější řehenickou mašinu a poradil si i s přidaným omezovačem. S obrovským sebezapřením nastupoval do obou pokusů proudař Martin Filip, který si poranil stehenní sval při běhu 100m s překážkami. I přes tyto komplikace jsme zaběhli 3. čas v útoku a tím celou soutěž vyhráli! Vítězstvím jsme si vybojovali právo reprezentace okresu Praha- Východ na krajské soutěži.

Chci tímto poděkovat všem borcům za týmového ducha, se kterým jsme zdolali všechny nástrahy soutěže a vzornou reprezentaci. Vždyť všichni to vydrželi bez piva až do konce! 🙂 Speciální dík patří kolegům z Řehenic, kteří nám půjčili svůj stroj, protože naše mašina se rozhodla stávkovat:) Dík o to větší, že je to vlastně stálo 1. místo. Skončili totiž za námi na 2. příčce. Prostě tady se ukázal charakter!

okres-2012-spolecna.jpg

9.TFA CUP Mrač

V sobotu 12.května 2012 nás čekalo tradiční zápolení v disciplínách TFA na mračské návsi. Tradičně nás přivítala Mrač svou pohostinností a téměř domácím prostředím. Nenechte se ale mýlit – zdejší soutěž patří mezi ty nejnáročnější.

Letos se sešla super parta a podařilo se nám dosáhnout skvělých výsledků. Dvě druhá, jedno třetí, jedno čtvrté a 17. místo patřilo turkovákům! A kdo že to vlastně v Mrači dneska hájil naše barvy? Karel Srna, Libor Šimánek, Jana Dvořáková, Pepík a Jenda Brabcovi. Dík patří také našim fanouškům a děvčatům z Mukařova za vytvoření perfektní atmosféry a podporu při závodu.

Více informací, fotky a video s našimi borci naleznete v oficiálním článku o závodu na uvedeném odkazu    http://www.pozary.cz/clanek/53625-video-tfa-cup-mrac-2012/

 

klemfixy.jpg

8.TFA Říčany

5.května je nejen den pražkého povstání, ale také termín TFA Říčany v roce 2012! Turkováci měli hned tři želízka v ohni a byli také vidět na stupních vítězů! Soutěž patří mezi ty náročnější podniky a pořadatelé připravili opravdu zajímavou trať. Ti méně zdatní si sáhli opravdu na dno svých sil, opravdovým vyznavačům TFA chyběla ještě dorážka na konec – například v podobě výstupu na kostelní věž. I tak ale hodnotím soutěž jako velmi zdařilou a pro mě pohodovou. Běžel jsem obě dvě kategorie a v cíli jsme měl vžy docela dobré pocity. Pořadatelům se podle mě povedlo ideálně zkomponovat soutěž tak, aby byla zajímavá pro začátečníky a současně i pro ty, co TFA běhají pravidelně.
A jak že jsme dopadli? Karel Srna vybojoval 15. příčku v ostré kategorii s nasazeným dýchákem, ve stejné kategorii se na 13. místě umístil Jenda Brabec a 4. příčka patřila mě. A v kategorii bez nasazeného dýcháku, kterou jsem si „střihl“ na rozehřání, jsem skončil na medailovém 2. místě. Děkuji hochům za dobrou reprezentaci a těším se na další podnik ze seriálu středočeské ligy – už tuto sobotu 12.5. od 9:00 na návsi v Mrači!

Pepík Brabec

 

bariera.jpg

7. Ohnivá rozhledna Andrův Chlum

Sobota 28.dubna 2012 patřila na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí vyznavačům TFA. Turkovické barvy hájil na této soutěži starosta Pepík Brabec.
Tradičně výborně připravený a velmi náročný závod se běžel za ideálních povětrnostních podmínek – jasno, teplota 27 stC a silný vítr, který závodníky v cíli na 35 metrů vysoké vyhlídkové plošině příjemě chladil. Trať byla postavena jako v loňském roce – roztažení 2 proudů B na 55 metrů, hamerbox 60 úderů, bariéra, figurína 80 kg na 30 metrů, barely 2×20 kg na 30 metrů a výstup na plošinu věže do výšky 35 metrů. Náš borec se v ostré konkurenci neztratil, vybojoval 5. místo v kategorii dobrovoných hasičů v čase 209 s se ztrátou na „bednu“ pouhé 4 sekundy. Více informací o závodu, kompletní fotogalerii, video a výsledkovou listinu najdete na uvedeném odkazu – http://www.pozary.cz/clanek/53673-video-ohniva-rozhledna-andrluv-chlum-2012-ma-novy-rekord/
Doufám, že tohoto úžasného závodu se v příštím roce zúčastní více borců z Turkovic.

vez.jpg

 

6.Turnaj v malé kopané Mnichovice

Stejně jako v minulých letech jsme se i letos zúčastnil fotbalového turnaje hasičů.Hrálo se 5+1,a na 2x10min.A jak jsme letos dopadli???

První zápas jsme sehráli s obhájci trofeje s týmem Tehovce.bylo znát,že nejsme moc sehraní,a zápas jsme tak nějak odchodili.V minulých ročnících jsme se rozehrávali během turnaje a nejinak tomu bylo i letos.

Tehovec-Turkovice 3:0 (2:0)
Sestava: Brabec Jos.-Srna K.,Podroužek(15-Srna Fr.)-Malý Marek,Vaněk Pav.,Vaněk Jak,(12.Srna J.)

Druhý zápas byl podobný tomu prvnímu,hráli jsme proti Doubku,jejichž tým je složen ze samých fotbalistů:Po vyrovnaném začatku jsme dostali,po hrubých chybách brankaře dva slepené goly,a bylo víceméně po zápase.hráli jsme sice vyrovnanou partii,ale jen po pokutové uzemí.Dál nás soupeř nepustil.

Turkovice-Doubek 0:3 (2:0)
Sestava: Brabec Jos.-Srna K., Podroužek-Srna J.,Malý Marek,Vaněk Jak.(11.Vaněk Pav)

Po změně postu brankáře a rozestavení v poli, jsme nastoupili proti zcela neznámemu soupeři,týmu Dubiny(vítěz turnaje).Soupeř nás držel celý zapas na naší polovině a díky brankaři,jsme nedostali obávanejch „deset“.Naše hra už ale byla o dost lepší i nějaké šance jsme měli,jen je proměnit.

Dubina-Turkovice 6:0 (2:0)
Sestava: Malý Marek-Srna K., Srna Fr.-Podroužek,Vaněk Pav., Vaněk Jak.(15.Srna J)

Proti týmu z Mnichovic jsme nastoupili s tím,že už musíme vyhrát a také se to podařilo.Sopueře jsme díky skvělé obraně a hře k ničemu nepustili a výsledek mohl být pro nás ještě veselejší.Jen opět proměnit šance.

Turkovice-Mnichovice 2:0 (2:0)
Branky:5.Podroužek,8.Vaněk Pavel
Sestava:Malý Marek-Srna K.-Srna Fr., Podroužek-Vaněk Jak.,Vaněk Pav.

Poslední zápas byl pro naše některéhráče už jen jakousui poviností,jelikož se projevovala únava z předešlých zápasu.Tým z Říčan byl nepříjemný soupeř,jelikož měl ve svém středu dva mladé a běhavé hráče.obrna společně s brankařem úspěšně odvracela útoky soupeře a nabízela balony do brejků útočníkům.Výsledek sice hovoří jasně pro nás,ale soupeř,jen neproměnoval šance.

Turkovice-Říčany 7:1 (4:0)
Branky: 7.,9.,12. Podroužek,15.,18 Srna Karel, 10.Vaněk Pavel, 6.Vaněk Jakub

Celkově jsme skončili o skore na 4.místě se skore 9:13 a 6b.

hromadna.jpg

5. Běh na Rozhlednu Vysoká

V sobotu 14.dubna 2012 se běžel závod v běhu na rozhlednu Vysoká u Kutné Hory. Turkováci byli samozřejmě při tom a ostudu rozhodně neudělali. Inu, posuďte sami.
Závod pořádá OSH Kutná Hora na pomoc velitelům jednotek s plněním povinností nositelů dýchací techniky použít dýchací přístroj alespoň 1x za 3 měsíce. Jedná se doslova o sprint, úkolem soutěžících je vyběhnout v plné hasičské zbroji na plošinu rozhledny ve výšce 25 metrů. Typický dosahovaný čas je 30 – 40 vteřin. Soutěžící má dva pokusy, do výsledkové listiny se započítává lepší z nich.
Za náš sbor se závodu zúčastnili Libor Šimánek a Pepík Brabec. Jako jediní závodili v obou kategoriích, tedy s dýchacím přístrojem i v kategorii bez něj. Celkem tedy měli absolvovat 4 pokusy. Závod měl rychlý spád, jeden pokus střídal druhý, čas na oddech byl opravdu velmi krátký, svaly ani nestihly tak rychle regenerovat. Proto jsme v pořadí čtvrtý pokus (druhý s DT) oba vynechali, lepšího času bychom stěží dosáhli.
A jak jsme dopadli? V ostré kategorii s aktivní DT patřilo 1. místo Liborovi a 2. příčku zaslouženě vybojoval Pepík. Bez dýchacího přístroje přidal Libor hezké 3. místo a doplnil tak kolekci trofejí, které jsme si přivezli domů.
Malý paradox na závěr – já jsem běžel téměř stejně rychle s dýchákem i bez něj…..rozdíly v časech byly opravdu minimální. Proto byl na slušné umístění v kategorii bez DT můj výkon slabý – rychlost hold není moje doména a tak jsem se musel spokojit s 11. příčkou.

 

kluci.jpg

4.Vodácký závod Týnec nad Sázavou – Pikovice

Ve čtvrtek 12.4.2012 se turkováci zúčastnili již potřetí v řadě tradičního vodáckého závodu hasičských posádek nazvaného „Jarní splutí Sázavy“. Letos nám pomohli také borci z okolních sborů a na výsledku to bylo znát!
Vstávám v 8 hodin a při pohledu z okna jsem doslova v šoku: teplota 3stC, fouká čerstvý vítr a vytrvale prší. V tomto počasí mě dnes čeká vodácký závod z Týnce do Pikovic. Před šesti týdny za obdobného počasí jsem lyžoval v Krkonoších. No jestli dneska nezmrznu, tak už snad nikdy!
V Týnci se scházíme kompletní, Raft R4 obsadil tým ve složení háčcci Marek Malý, Lukáš Bareš (SDH Řehenice) podporováni zezadu zkušenými turkovickými kormidelníky Jendou a Pepíkem Brabcovými. Do kanoe C2 usedá na pozici háčka Veronika Lóblová (SDH Mukařov) a ke kormidlu ostřílený turkovický mořský vlk Honza Zajíček. Po nezbytných formalitách, nafasování lodě a člunu a přepravy auta do Pikovic se přiblížil tolik očekávaný start. Ten se nám povedl na jedničku, první jez jsme projeli mezi čtyřčlennými rafty na 2. místě a tento post jsme udrželi až do cíle. Naše kanoe se také držela velmi statečně, její umístění však agentury dosud nevydaly.
Chci touto cestou poděkovat všem závodníkům za osobní nasazení a statečnost, kterou předvedli svým výkonem i v nepříznivých klimatických podmínkách. Doufám, že za rok si na vodě opět řekneme “ Ahoj!“

2012-04-12-16.08.56-skupina-vyhlaseni.jpg

2012-04-12-16.05.46-diplom.jpg

3.Závod na běžkách O pohár ředitele HZS Hl.m. Prahy

Ve středu 22.2.2012 se v Jizerských horách na vyhlášené Šámalově chatě jel již 5. ročník tradičního běžeckého závodu na 12 km volnou technikou. Na startu nechyběl ani letos náš reprezentant.

Závodí se na turistické trati za běžného provozu – a tak bylo pro mě překvapením, že jsem v bílé stopě potkal Pudíkovi, kteří sem přijeli vyzkoušet a užít výborně připravené tratě. Kromě nich jsme tu měli i další fanoušky – Marka a Petru z Řehenic. Pro fanoušky bylo obrovské zklamání, že nedorazili přihlášení borci Libor a Karel, kteří se zřejmě zalekli náročné závodní tratě a tak se museli spokojit pouze s naším starostou. Ten vybojoval v ostré konkurenci 25. místo a zlepšil si o 2 minuty své maximum na této trati. Doufám, že v příštím roce budeme stát na strtu opět v plné síle.

 

pepik-detail.jpg

skupinova.jpg

2. Závod v Obřím slalomu Černá Říčka

Když v zimě zrovna nehoří, pracují hasiči na své fyzické kondici. Aby jim to šlo lépe, pořádají nejrůznější soutěže a závody. Jednoho z nich jsme se zúčastnili v pátek 20.ledna. Ve skiareálu Černá Říčka v Jizerských horách se totiž jel závod hasičů v obřím slalomu a turkováci opět byli při tom!

Celý den se závodilo za vytrvalého sněžení. Trať byla poměrně krátká a tak rozdíly mezi závodníky byly jen minimální. Díky perfektní přípravě tratě i organizaci závodu šlo vše rychle, tak jak se na opravdové závody sluší. A tak podle očekávání i naši borci nezůstali turkovickým fanouškům nic dlužni. 5. místo vybojovala Alča Dvořáková, 7. místo Honza Brabec na lyžích a Pepík Brabec na snowboardu, 23. místo Pepík Brabec na lyžích a okolo 30. místa skončil Jirka Strnad – rovněž na lyžích. Celkem se na start postavilo okolo 90-ti závodníků a závodnic. Gratuluji k dosaženým výsledkům!

alca1.jpg

alca.jpg

1. Liberecký skiatlon

Stejně jako před rokem ani letos nechyběli turkovičtí hasiči ve čtvrtek 19.ledna na startu netradičního hasičského závodu na běžkách – Libereckého skiatlonu. Letos se jela lehce pozměněná trať na tradičním závodišti v biatlonovém areálu SKP Jablonex v Jablonci nad Nisou – Břízkách.

Tradičně na nás čekala výborná organizace závodu a perfektně připravená trať. Letos naše barvy reprezentovali Pepík Brabec a Jirka Strnad. Se zkuženostmi z loňského ročníku jsme dorazili včas a věnovali se hlavně optimální máze na klasickou část závodu. Oba jsme vyladili jak se dalo – ale – chyba lávky! Deset minut před startem začalo hustě sněžit a podmínky na trati se tak zásadně změnily. Inu, nedalo se nic dělat a po startovním výstřelu jsme se vydali oba bojovat s nástrahami 16km dlouhé tratě, kde se prvních 8km (dva okruhy) jede klasickou technikou a poslední dva čtyřkilometrové okruhy se jedou volně (obvykle závodníci „bruslí“). Oba naši borci dojeli s vyrovnanými časy, Pepík Brabec v kategorii do 50-ti let obsadil 15. příčku, Jirka Strnad v kategorii do 35 let se umístil na krásném magickém 13. místě. Doufám, že mu toto umístění při jeho debutu v barvách turkovických hasičů přinese hodně štěstí v dalších závodech!

skiatlon-start.jpg

skiatlon-pepik.jpg