Soutěže v roce 2016

Jarní splutí Sázavy 6.4.2016

Ve středu 6.dubna 2016 jsme se ve složení Verča, Pepík, Mára a Jenda účastnili dalšího ročníku již tradičního Jarního splutí řeky Sázavy. Na raftech a kánoích čekala na účastníky trasa z Týnce nad Sázavou do Pikovic.Naše posádka startovala v kategorii R4 (raft 4 osoby)  a vybojovala v této kategorii třetí místo.

Okrsková soutěž Barochov

v sobotu 25.6.2016 – jsme nejen soutěžili na okrskové soutěži v Barochově, ale také  zajišťovali zdravotní asistenci. V soutěži jsme i se slepenou sestavou zvítězili v mužské kategorii. Oproti soutěži ve Třemblatech na koši běžela Jana Dvořáková  a na postu B běžel proudař Kenny. Soutěž zdobila tradiční pohostinnost domácího sboru a také paralelní soutěže, kde se rozhoduje o vítězi v přímém souboji. Tento způsob soutěže je divácky mimořádně atraktivní.

Soutěž Třemblaty

v sobotu 18.6.2016 narychlo složená sestava SDH Turkovice s externisty z Mokré Lhoty, Řehenic a Senohrab včera na soutěži ve Třemblatech nečekaně zvítězila na soutěži v požárním útoku na 2B! Košařka Terka běžela koš poprvé , Martin Filip v obnovené premiéře na proudu po pěti letech ukázal, že rozhodně nic nezapoměl a že mu to stále běhá a míří výborně. O stroj se postaral Pepa Brabec, na postu B Marek Malý. Děkuji všem za vynikající reprezentaci našeho sboru!

Okresní soutěž Stará Boleslav

v sobotu 28.5.2016 jsme vybojovali  3. místo na okresní soutěži v požárním sportu  ve Staré Boleslavi. Běželi jsme všechny tři disciplíny – 100m překážek, štafetu i požární útok.  Se sestavou nám pomohl na proudu Lukáš Bareš a na postu B Marek Malý z Řehenic. Stroj běžel Jirka Calta, Koš Karel Haisl, sání Josef Brabec, rozdělovač Jan Brabec a druhý proud Jan Vaněk. Současně jsme na této akci zajišťovali zdravotní asistenci. Ošetřeno 9 závodníků vesměs s lehčími potížemi, nevyhnul se nám ale ani podvrtnutý kotník či zlomenina.

Jenda Brabec