Zásahy v roce 2010

2.jpg

10. Senohraby – vyprošťování osobního automobilu

V pátek 24.prosince  kolem půl jedné odpoledne naše jednotka vyjížděla k malé dopravní nehodě, která byla hlášena v serpentinách pod Turkovicemi. Průzkumem a zpětným dotazem jsme zjistili, že automobil uvízl na stejné silnici, ale v k.ú. Senohraby. Po konzultaci s OPIS a velitelem JSDHo Senohraby jsme pokračovali v zásahu. Při cestě na místo zásahu jsme zjistili zledovatělou a kluzkou vozovku – silnice 6031 byla kluzká v celé délce mezi Turkovicemi a Senohraby. Jednalo se osobní automobil BMW, který  sjel do příkopu a hrozilo jeho převržení. Tato událost se obešla bez zranění. Na místě jsme posypali vozovku pískem a vozidlo do boku vytáhli pomocí úvazků, ocelových lan a CAS 25 zpět na vozovku, dále jsme po celou dobu zásahu prováděli řízení dopravy.

 

24122010317.jpg

24122010323.jpg

 

9. Turkovice – vyprošťování autobusu

Ve čtvrtek 16.prosince před šestou hodinou ranní byla naše jednotka povolána k zapadlému autobusu, který se nacházel v prostoru křižovatky na Lensedly v Turkovicích . Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že je autobus napříč silnicí a částečně se zadní náprava nachází v příkopu v hlubokém sněhu. Provedli jsme dopravní zajištění křižovatky a pomocí CAS 25 Liaz a ocelového lana byl autobus společnosti Veolia vytažen zpět na komunikaci.

Jenda Brabec

 

obraz1527.jpg

obraz1531.jpg

8. Turkovice – vyprošťování jeřábu

Ve středu 15.prosince po 18. hodině byla naše jednotka požádána o technickou pomoc – vyproštění zapadlého autojeřábu TATRA AD20 na pozemku 2049/2 k.ú. Turkovice, který díky kluzké vozovce zapadl poblíž místní komunikace. Nejprve bylo nutno odstranit z vozovky ujetý sníh a následně povrch posypat pískem, dále se podařilo podložit zapadlá kola jeřábu trámkami, aby bylo vyprošťování snažší. Poté byl autojeřáb vytažen pomocí CAS 25 a dlouhého ocelového lana.

img_5398.jpg

img_5407.jpg

7.  Turkovice – vyprošťování nákladního automobilu

V pondělí 13. prosince byla naše jednotka na ohlašovně požáru č.2 – Srnovi požádána o pomoc při vyprošťování uvízlého  nákladního automobilu MAN na soukromém pozemku – stavbě v Turkovicích.  Řidič na místě složil náklad a nemohl se díky kluzkému povrchu dostat zpět na komunikaci. Po příjezdu na místo zásahu velitel rozhodl zapojit nákladní vozidlo za CAS 25 na tyč, dále odstranit pomocí krompáče a lopat z  povrchu led a sníh, posypat řádně inertním posypem. Pak už následovalo vlastní vytažní vozidla MAN a návrat na základnu.

rotation-of-obraz1509.jpg

13122010036.jpg

6. Třemblaty – vyprošťování autobusu

V sobotu 11. prosince byla naše jednotka požádána o pomoc při vyprošťování zapadlého autobusu společnosti Veolia na silnici 3.třídy mezi obcemi Třemblaty a Zvánovice. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno,  že je autobus jednou stranou zadní dvojmontáže v příkopu. Ve vozidle se nacházel pouze řidič Jelikož hrozilo poškození busu při vyprošťování vzrostlým porostem,  bylo jej nutno vyřezat. Následovalo v místě zásahu nutné ošetření povrchu silnice mechanickým odstraněmím ledovky a posypem inertním materiálem. Nakonec byl autobus vytažen pomocí CAS 25LIAZ.

 

11122010143.jpg

11122010145.jpg

 5. Ondřejov – požár skládky

V úterý 21.9.2010 krátce po devatenácté hodině jsme vyjížděli likvidovat požár skládky bioodpadu v lese pod ondřejovskou hvězdárnou. Na místo události naše jednotka dorazila jako první v pořadí. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár o rozloze cca 10m2. Jako druhá v pořadí dorazila místní jednotka z Ondřejova.  Byl nasazen jeden vysokotlaký proud a jeden proud „C“. Po přímém uhašení plamenů bylo nutno zlikvidovat ohnisko požáru. Pomocí lopat krompáčů byla skládka rozrnuta a řádně dohašena.

 

obraz027.jpg

obraz028.jpg

obraz029.jpg

4.Lensedly-Kaliště požár osobního automobilu – taktické cvičení

V Neděli 19. září byla v odpoledních hodinách naše jednotka povolána k zásahu požáru osobního automobilu Renault. Jednalo se o taktické cvičení, kdy si měla jednotka vyzkoušet a osvojit zdolávání požáru a zajištění vozidla. Zásah se odehrával na štěrkové cestě spojující Lensedly a Turkovice ve směru na Kaliště (Ruská cesta). Pro zdolávání požáru byl použit vysokotlaký proud a bylo nutno nasadit dýchací techniku . Ve vozidle se nenacházela žádná zraněná osoba.  Vyhodnocení zásahu provedl Jiří Srna – velitel družstva.

2.jpg

3.jpg

3 Turkovice – technická pomoc – zapadlý dodávkový automobil

V pondělí 15. února krátce po půl čtvrté odpoledne byla naše jednotka požádána o vyprostění zapadlého dodávkového automobilu Ford Transit na silnici 6031 cca 500 m za křižovatkou ve směru na Senohraby. Vozidlo při vyhýbacím manévru sjelo do příkopu. Po příjezdu na místo události jsme provedli průzkum a ihned započali s řízením dopravy. Vozidlo bylo pomocí zásahového CAS 25 vytaženo zpět na komunikaci a pokračovalo dále v jízdě.

Obrazek

 

 

Obrazek

2. Třembtaty – Myšlín – technická pomoc zapadlý autobus

V úterý 19.ledna 2010 v 18 hodin a 30 minut jsme vyjížděli opět vyprošťovat linkový autobus tentokráte na silnici mezi Třemblaty a Myšlínem.Vozovka byla v místě zásahu silně zledovatělá a to nám značně komplikovalo vlastní vyprošťování. Byli jsme nuceni použít inertní posyp pro snažší vytahování. Pro řízení dopravy na místě zásahu byli využiti dva členové SDH Třemblaty. Po vyproštění zpět na komunikaci autobus pokračoval dál v jízdě.
Obrazek

Obrazek

1.Turkovice – technická pomoc uvízlý autobus

V neděli 17.ledna 2010 krátce po půl osmé hodině raní byla naše jednotka požádána o vyproštění zapadlého linkového autobusu na silnici 6031 v Turkovicích u čísla popisného 49. Autobus se díky kluzké vozovce dostal mimo silnici. Naše jednotka provedla posyp v místě události a zapadlý autobus pomocí CAS 25 LIAZ z příkopu vytáhla.Obrazek

Obrazek