Zásahy v roce 2019

5. Kaliště – technická pomoc

Dne 19.6.2019 nás KOPIS vyslal k likvidaci události spadlého stromu přes   místní komunikaci v obci Kaliště, místní část Poddubí. Po příjezdu na místo události jsme ve spolupráci s jednotkou z Lensedel rozřezali spadlý strom přes místní komunikaci, a komunikaci tak zprůjezdnili. Po likvidaci události jsme se vrátili zpět na základnu.
Během zásahu se nezranil žádný hasič z naší jednotky a nedošlo k poškození našeho majetku ani majetku třetích osob činností naší jednotky.

4.  Třemblat – požár stromu

Dne 16.6.2019 nás KOPIS vyslal k likvidaci požáru stromu v lese u Třemblat. Po příjezdu na místo ve Třemblatech jsme dotazem na KOPIS a na oznamovatele zjistili, že udané místo se nachází na katastru Ondřejova a je nutný příjezd od Obce Ondřejov. Ve spolupráci s HZS Říčany a JSDHo Ondřejov jsme se podíleli na likvidaci události nasazením 1 proudu C od vozidla Tatra 815 CA-18. Po likvidaci události jsme se vrátili na základnu. V průběhu zásahu byla odeslána část jednotky s CAS 25 zpět na základnu (vzhledem k rozsahu události).

3. Pyšely – požár lesa

Dne 18.4.2019 nás KOPIS vyslal k likvidaci požáru lesa do obce Kovářovice. Vyjeli jsme s technikou Tatra 815 CA 18 a následně s OA VW Transporter pro doplnění mužstva. Po dotazu na KOPIS ohledně upřesnění místa zásahu nás operátorka navedla na lesní cestu mezi obce Brtnice a Krámský. Po několikerém upřesnění místa události jsme skončili na lesní cestě na místě 49.9032511N, 14.6656389E, dále již byla cesta nesjízdná pro mobilní požární techniku. Vyžádali jsme si kontakt na velitele zásahu a ten nás poslal zpět do obce Zaječice. Během cesty po veřejných komunikacích z lesa u Krámských do Zaječic nás velitel zásahu odeslal zpět na základnu, protože na místě již bylo dostatek sil a prostředků.

2. Turkovice – technická pomoc

4.3.2019 krátce po návratu z první události byla naše jednotka opět vyslána KOPISem k události padlé větve na komunikaci 6031 blíže k Turkovicím. Na označeném místě KOPISem se bohužel žádná padlá větev nenacházela, proto jsme kontaktovali oznamovatele události a ten nám místo události upřesnil. Pokračovali jsme tedy dle jeho popisu dále po komunikaci 6031 směrem na Senohraby. Místo události jsme našli na komunikaci 6031 pod dálničním mostem D1. Větev padlého stromu zasahovala cca do 1/2 komunikace. Jelikož se jednalo o nepřehledný úsek, komunikaci jsme z obou stran po dobu zásahu uzavřeli. Následovalo odřezání větve pomocí motorové pily a úklid komunikace. Nakonec byla obnovena doprava v obou směrech.

1. Turkovice – technická pomoc

V pondělí 4.3.2019 byla naše jednotka byla vyslána KOPISem k události padlého stromu do drátů elektrického vedení a to v Turkovicích v blízkosti RD č.p. 1. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že je strom, který se díky silnému větru vyvrátil se při pádu zaklesl do drátů telefoního vedení. O situaci bylo informováno operační středisko a požádali jsme, aby byl na místo přivolán správce telefonního vedení.Při tomto pádu zároveň svoji vahou přerazil nejbližší dřevěný sloup již uverdeného telefoního vedení. Zakleslý strom bránil na komunikaci 6031 průjezdu nákladních vozidel a autobusů navíc hrozil pád takto poškozeného stromuna projíždějící osobní vozidla. Z tohoto důvodu jsme z obou směrů komunikaci 6031 uzavřeli. Pomocí nastavovacího žebříku a motorové pily jsme strom postupně odřezávali, až se podařilo kmen z vedení vyprostit. Následoval úklid komunikace. Poté byla komunikace zprůjezdněna pro oba směry.