Akce v roce 2018

 

6) Běh na rozhlednu Vysoká 3.11.2018

První listopadovou sobotu se na start závodu v Běhu na rozhlednu Vysoká u Kutné Hory  po dlouhé přestávce postavil Josef Brabec. Návrat to byl úspěšný, v kategorii nad 40 let se umístil na 3. příčce.

To však vůbec nic neznamenalo oproti úspěchu senohrabských starších žáků a dorostenců, kdy se jim povedlo z prvních pěti míst obsadit hned čtyři! a všem se povedlo vejít do první desítky (z 25-ti závodníků na startu).

5) Memoriál Jirky Kulhánka Ondřejov 22.9.2018

Tradiční ondřejovská soutěž se ani letos nekonala bez účasti turkovických barev.  I když popravdě řečeno za turkováky nastoupili na postu proudařů Lukáš Bareš a Marek Malý z Řehenic, stroj ovládal Josef Brabec ml. a  David Bílý ze Senohrab jistil košík. Trio z Turkovic obstarali:  na sání Josef Brabec,  Karlem Haislem roztáhl hadice B a Jan Brabec tradičně běžel na rozdělovači. Dařilo se nám mnohe, lépe než v letech minulých a tak o tom, že jsme nezvítězili, ale obsadili až druhé místo rozhodla až porada organizátorů.  Gratulujeme vítězům ze Třemblat, my si ze soutěže odvážíme pocit z dobře odvedené práce,  ze dvou zdařilých pokusů a z úžasné atmosféry v týmu.

4) Celoroční činnost starších žáků – hra Plamen
Dva potomci z řad našich hasičů úspěšně bojovali v celoroční hře Plamen. Josef Brabec nejml. a David Bílý s družstvem SDH Senohraby zvítězili v okresním kole soutěžě a postoupili do kola krajského, kde nakonec skončili na celkovém 11. místě. Gratulujeme našim mladým nadějím a doufáme, že brzy přidají podobné výsledky i v dorostenecké kategorii.

3) Závod v alpských disciplínách – OS a SL Ski serie Masters, Jablonec nad Jizerou, 9.2. – 11.2. 2018
Dlouhodobě prokazujeme, že se nebojíme postavit na start závodů v alpských disciplínách. Letos se hasičské závody nejely a proto jsme se rozhodli změřit síly s lyžaři, kteří se lyžování věnují naplno. Nedopadli jsme vůbec špatně, našemu závodníkovi Pepíkovi Brabcovi se podařilo dojet všechny jízdy a výsledné 12. místo v obřím slalomu a 8. místo ve slalomu rozhodně zařazujeme mezi úspěchy turkovického lyžování. Škoda jen, že narychlo pořadatelé přesunuli superobří slalom už na pátek, toho se náš borec nemohl zúčastnit a přišel tak i o možnost bojovat o dobré umístění v kombinaci.

2) Závod na běžkách 12 km volnou tecnikou O pohár ředitele HZS Hl.m. Prahy Bedřichov 24.1.2018
Letos se s nástrahami 12 km dlouhé tratě u Šámalovy chaty z Nové louky přes Hřebínek ve směru na Kristiánov a zpět na Novou louku pral jediný zástupce našeho sboru – Pepík Brabec. Nastoupil do závodu i přes dlouhodobé problémy s bolestí zad a výsledek – 17.místo – jeho zdravotnímu stavu odpovídal. Na víc dnes bohužel náš borec, který v minulosti bojoval o umístění v elitní desítce, neměl.

1) Novoroční běh na Konopišti 1.1.2018
Po bujaré Silvestrovské oslavě je Novoroční běh opravdovou zkouškou vůle všech zúčastněných. Letos ji z řad turkovických hasičů podstoupili Jana Dvořáková, Jan Vaněk, Terezka Srnová a Pepík Brabec. Tradičně se dařilo na trati děvčatům – 4. Terka, 6. Jana a skvělý výkon podal i Kenny , když ve tvrdé konkurenci obsadil 19 místo. Na 38. příčce pak dokončoval Pepík v mohutném finiši, ale to bylo kromě ostře rozběhlého začátku asi tak vše, co na trati předvedl.