Zásahy v roce 2024

2) Technická pomoc – vyproštění zapadlého vozidla Turkovice

Dne 16.2.2024 nás místní občan pomocí ohlašovny pořáru požádal o pomoc s vyproštěním betonárenského vozidla MB Actros se které zapadlo na louce v ulici Slunečná v Turkovicích.
Prostřednictvím linky 150 jsme požádali o založení události a vyjeli s vozidlem tatra 815 VVN 8×8 k její likvidaci. Průzkumem na místě jsme zjistili, že zapadlé vozidlo bude možné vytáhnout za pomoci lanového navijáku. Po vyproštění vozidla jsme provedli úklid místní komunikace v ulici Slunečná od nánosů bláta a vrátili se zpět na základnu.

1) Technická pomoc – odstranění překážek Turkovice

Dne 23.1.2024 nás KOPIS vyslal k likvidaci události  na silnici 6031 ve směru na Senohraby . Na místo jsme vyjeli s technikou CAS 25. Průzkumem jsme zjistili, že vozidlo zn. Citroën Berlingo stojí na komunikaci, ale přes ledovou plotnu nedokáže řidička bezpečně přejet. Provedli jsme posyp komunikace posypovým pískem (abrazivem jsme zdrsnili ledový povrch) a vozidlo za pomoci lanového navijáku vytáhli. V průběhu zásahu jsme prováděli dopravní opatření a řídili provoz na komunikaci. Těsně před ukončením zásahu na stejném místě uvízl autobus PID linky 490. Autobus jsme rovněž podsypali pískem a pomocí navijáku vyprostili. Celé místo jsme následně posypali pískem. Prostřednictvím KOPIS jsme požádali KSÚS o zmírnění závad ve sjízdnosti komunikace, zejména o odstranění ledové plotny. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.