I o prázdninách soutěžíme

Dnes, v sobotu 29.7.2023 další skvělý závod na 60m překážek v Počepicích! Nejprve Medard v kategorii přípravek vybojoval krásné 8. místo. Potom se spustil liják a nikdo z nás už nepomýšlel na bůhvíjak dobré výsledky. Spíše jsme kluky drželi zpátky, aby na mokré trati neuklouzli a nezranili se. Kuba se pak přiblížil svému maximu, Honzík a Matěj předvedli v prvním pokusu bohužel jen efektní skluz k rozdělovači, což je stálo příliš mnoho času. Už se zdálo, že závod mladších žáků se ve druhých pokusech jen ze slušnosti dobíhá, řada závodníků ani nenastoupila z obavy o zranění na náročném terénu, když za to vzal Matěj a osobákem 14:97 se rázem vyšvihl na čelo.

Závod pro naše barvy tak dostal najednou úplně jiný náboj. Krátce na to ale další závodník na setinu sekundy přesně !!! vyrovnal Matějův čas. Bylo to drama až do konce a pro nás se šťastným koncem – v Matějův prospěch pak nakonec rozhodl čas z prvního pokusu. Za zmínku stojí uvést časy na prvních třech místech v kategorii starších žáků: 1. místo Matěj 14:97, 2. místo 14:97, 3, místo: 15:00. Pouhé 3 setiny sekundy dělily tři nejlepší závodníky. Po okresním kole závodů na 60m, kdy mladší žáci obsadili celou bednu, jsem si myslel, že to bude to nejlepší z celé sezony. Dnešní závod se tomu počinu minimálně vyrovnal!